W Chojnicach rozdali pieniądze na granty. Kto się cieszy, a kto nie?

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

W Chojnicach rozdali pieniądze na granty. Kto się cieszy, a kto nie?

Maria Eichler

W tym roku nie jest aż tak źle, bo tylko niektóre projekty zostały odrzucone. Część nie dostanie takiego wsparcia, jakiego oczekiwała.

Granty w gminie Chojnice rozdane. Apetyty wnioskodawców były tradycyjnie większe niż możliwości. Gmina przeznaczyła na granty 250 tys. zł. Na kulturę 110 tys. zł, a wnioski opiewały na 135 tys. zł. Na sport - 125 tys. zł, gdy projekty „kosztowały” 160 tys. zł, na rozwój wspólnot - 15 tys. zł, a potrzeba by dwa razy tyle...

Komisja grantowa rozstrzygnęła konkurs w ubiegłym tygodniu, ale wicewójt Piotr Stanke nie podał jeszcze na sesji wyników, bo wszyscy czekali na podpis wójta. W poniedziałek formalności zostały załatwione i na stronie internetowej gminy Chojnice wywieszono listę zwycięzców.

W dziedzinie kultury bez niespodzianek. 100 tys. zł dostanie Fundacja „Szarża pod Krojantami” na organizację inscenizacji, która co roku ściągą tłumy do Krojant i jest już markowym produktem gminy.

5 tys. zł wyniesie dotacja dla zespołu „Kaszebe” na cykl koncertów promujących kulturę kaszubską. Wsparcie będzie też na Czwartkowe wieczory kaszubskie w Swornegaciach, na które gmina wyłoży 2 tys. 500 zł. Dwa granty trafią do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - jeden o wartości 1 tys. zł na wydanie biuletynu „Kluka”, drugi - 500 zł - na imprezę Eko-Art. Europejskie Stowarzyszenie „Pomerania” otrzyma 1 tys. zł na wydanie publikacji z okazji 550-lecia oblężenia Chojnic.

W sporcie największa dotacja trafi do stowarzyszenia Kornowscy Szarża Krojanty na szkolenie w zakresie piłki nożnej - 33 tys. zł. Ludowy Klub Sportowy na szkolenie dzieci i młodzieży w żeglarstwie lodowym i letnim otrzyma 25 tys. zł. Stowarzyszenie Czarni Ostrowite - 12 tys. 500 zł, sekcja kajakowa „Szansa” przy ChKŻ - 10 tys. zł.

Inni zauważeni to: TKF „Jantar” - 9 tys. zł, ChKŻ - dwa razy po 5 tys. zł, Klub Agra - 7 tys. zł, Klub „Unia” - 6 tys. 575 zł, Red Devils - 2 tys. zł.

W dziale rozwój wspólnot stowarzyszenie „Lider” dostało 3 tys. 500 zł na projekt „Obudźmy patriotyzm już dzisiaj”, OSP w Pawłowie na I Ogólnopolski zjazd samochodów strażackich - 2 tys. zł, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pawłowo na zawody jeździeckie - 2 tys. zł, stowarzyszenie z Krojant na tradycje Nocy Świętojańskiej - 2 tys. zł, stowarzyszenie „Dworek Polski” na projekt majówki „Na szlaku kultur” - 2 tys. 500 zł, a stowarzyszenie „Akolada” na tegoroczną edycję Testu Kaszuba - 3 tys. zł.

Teraz można mieć tylko nadzieję, że wszystkie te pomysły zyskają sympatię mieszkańców.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.