W Chojnicach rozdali pieniądze na granty. Kto się cieszy, a kto nie?

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

W Chojnicach rozdali pieniądze na granty. Kto się cieszy, a kto nie?

Maria Eichler

W tym roku nie jest aż tak źle, bo tylko niektóre projekty zostały odrzucone. Część nie dostanie takiego wsparcia, jakiego oczekiwała.

Granty w gminie Chojnice rozdane. Apetyty wnioskodawców były tradycyjnie większe niż możliwości. Gmina przeznaczyła na granty 250 tys. zł. Na kulturę 110 tys. zł, a wnioski opiewały na 135 tys. zł. Na sport - 125 tys. zł, gdy projekty „kosztowały” 160 tys. zł, na rozwój wspólnot - 15 tys. zł, a potrzeba by dwa razy tyle...

Komisja grantowa rozstrzygnęła konkurs w ubiegłym tygodniu, ale wicewójt Piotr Stanke nie podał jeszcze na sesji wyników, bo wszyscy czekali na podpis wójta. W poniedziałek formalności zostały załatwione i na stronie internetowej gminy Chojnice wywieszono listę zwycięzców.

W dziedzinie kultury bez niespodzianek. 100 tys. zł dostanie Fundacja „Szarża pod Krojantami” na organizację inscenizacji, która co roku ściągą tłumy do Krojant i jest już markowym produktem gminy.

5 tys. zł wyniesie dotacja dla zespołu „Kaszebe” na cykl koncertów promujących kulturę kaszubską. Wsparcie będzie też na Czwartkowe wieczory kaszubskie w Swornegaciach, na które gmina wyłoży 2 tys. 500 zł. Dwa granty trafią do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - jeden o wartości 1 tys. zł na wydanie biuletynu „Kluka”, drugi - 500 zł - na imprezę Eko-Art. Europejskie Stowarzyszenie „Pomerania” otrzyma 1 tys. zł na wydanie publikacji z okazji 550-lecia oblężenia Chojnic.

W sporcie największa dotacja trafi do stowarzyszenia Kornowscy Szarża Krojanty na szkolenie w zakresie piłki nożnej - 33 tys. zł. Ludowy Klub Sportowy na szkolenie dzieci i młodzieży w żeglarstwie lodowym i letnim otrzyma 25 tys. zł. Stowarzyszenie Czarni Ostrowite - 12 tys. 500 zł, sekcja kajakowa „Szansa” przy ChKŻ - 10 tys. zł.

Inni zauważeni to: TKF „Jantar” - 9 tys. zł, ChKŻ - dwa razy po 5 tys. zł, Klub Agra - 7 tys. zł, Klub „Unia” - 6 tys. 575 zł, Red Devils - 2 tys. zł.

W dziale rozwój wspólnot stowarzyszenie „Lider” dostało 3 tys. 500 zł na projekt „Obudźmy patriotyzm już dzisiaj”, OSP w Pawłowie na I Ogólnopolski zjazd samochodów strażackich - 2 tys. zł, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pawłowo na zawody jeździeckie - 2 tys. zł, stowarzyszenie z Krojant na tradycje Nocy Świętojańskiej - 2 tys. zł, stowarzyszenie „Dworek Polski” na projekt majówki „Na szlaku kultur” - 2 tys. 500 zł, a stowarzyszenie „Akolada” na tegoroczną edycję Testu Kaszuba - 3 tys. zł.

Teraz można mieć tylko nadzieję, że wszystkie te pomysły zyskają sympatię mieszkańców.

Maria Eichler

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.