W Bydgoszczy wybrano gruntówki do pilnej naprawy [lista dróg]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

W Bydgoszczy wybrano gruntówki do pilnej naprawy [lista dróg]

Mateusz Mazur

Przebudowę zaplanowano na Ptasiej, Siedleckiej i Świekatowskiej.

Drogowcy ułożyli już wstępny harmonogram prac przy modernizacji ulic gruntowych. Przypomnijmy, że od tego roku cyklicznie odbywać się będą remonty nieutwardzonych dróg w mieście. Rafała Bruskiego zobowiązali do tego bydgoscy radni.

Prezydent, wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wskazał sześć priorytetów, jakimi trzeba kierować się przy wyborze ulic do pilnej przebudowy. Chodzi m.in. o liczbę mieszkańców i funkcjonowanie budynków użyteczności publicznej. Każda droga otrzymywała punkty i według tego powstał ranking.

Kryteria przy wyborze ulicy do utwardzenia
Create your own infographics

Na starcie wytypowano szesnaście ulic.

Ulice, które zostaną wyremontowane:

Jednocześnie drogowcy przygotowują się do kolejnych remontów. Wybrane zostały już pakiety, w ramach których będą prowadzone prace:

W tym roku uda się wyremontować jedynie trzy. To ulica Ptasia na Osowej Górze, Siedlecka na Czyżkówku oraz krótki odcinek ulicy Świekatowskiej (od Koronowskiej do Siedleckiej). - To drogi, które w przygotowanym rankingu uzyskały najwięcej punktów, bo aż 17 - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP. - Teraz będziemy przygotowywać się do ogłoszenia przetargu na wykonanie prac - dodaje.

Firma, która złoży najlepszą ofertę będzie musiała wybudować ulicę w ramach zasady „zaprojektuj i buduj”. Oznacza to, że po stronie wykonawcy jest zarówno przygotowanie projektu, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, jak i samo utwardzenie ulicy wraz kanalizacją i zadbaniem o oświetlenie.

W tym roku na modernizacje ulic gruntowych przeznaczono 17 milionów złotych, które zostaną przekazane na wspomniane trzy ulice. - To pokazuje, jak kosztowne jest wybudowanie drogi asfaltowej od podstaw - zauważa Krzysztof Kosiedowski.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.