W Bydgoszczy są piękne murale [mapa interaktywna]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Joanna Pluta

W Bydgoszczy są piękne murale [mapa interaktywna]

Joanna Pluta

Miasto Bydgoszcz w ostatnim czasie wzbogaciło się o kolejny mural. Od paru dni można go podziwiać przy ul. Toruńskiej 86. Widzieliście go już?

Śmiało można powiedzieć, że Bydgoszcz w dziedzinie street artu ma się czym pochwalić. Do wyjątkowej kolekcji bydgoskich murali dołączył ostatnio kolejny. Tym razem jest usytuowany na dużej ścianie budynku stojącego przy ul. Toruńskiej 86.

Mural powstał w ramach cyklu Bydgoszcz Wciąga Legendarnie przygotowanego przez Agencję On / Off. Całość wykonała firma Nice Work. Malowidło zostało odsłonięte 10 września w czasie trwania TehoFestu.

Motywem rysunku, który powstał na liczącej 120 m kw. ścianie, jest pięć legend: Pan Twardowski, Węgliszek, Nimfy znad Brdy, Skrzypek oraz Miasto Tratwą Płynące.

Na muralu widać trzy postacie poruszające się na tratwie, wokół których pływają nimfy wodne. Motyw jest zgodny z okładką płyty „Słowo dla miasta”, na której lokalni artyści interpretowali poszczególne legendy związane z Bydgoszczą.

Przypomnijmy przy okazji, gdzie jeszcze można oglądać murale w Bydgoszczy. Jednym z ciekawszych jest zapewne „Opowieść zimowa”, którą można zobaczyć na ścianie budynku przy ul. Karpackiej 29. Wrażenie robią też między innymi takie murale, jak „Śniadanie Mistrzów” przy Piotra Skargi 6 oraz „Piotruś Pan” widoczny przy ul. 3 Maja.

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.