W Bydgoszczy Mikołaje pobiegli dla Izy [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Piojda

W Bydgoszczy Mikołaje pobiegli dla Izy [wideo]

Katarzyna Piojda

Za udział dziecka w biegu trzeba było zapłacić 5 złotych. Niektórzy wpłacali po 200. To dlatego, żeby pomóc Izie sfinansować walkę z rakiem.

- Warto biegać dla zdrowia i kondycji, ale też pomagać w takich akcjach charytatywnych. Sami mamy chorą córkę, więc bierzemy udział w tego typu inicjatywach - mówili nam Anna i Paweł Lewandowscyy uczestnicy mikołajkowego biegu dla chorej na raka 12-latki.

- Biegam z potrzeby serca. Łączenie pomocy i zabawy to piękna sprawa - dodawał Michał Nogow z Run Bydgoszcz.

Sytuacja Izy jest wyjątkowo trudna: ją i jej rodzeństwo wychowuje babcia, bo mama zostawiła rodzinę, a tata nie żyje. Stan małej bydgoszczanki ostatnio się pogorszył. Jest nadzieja, że wszystko dobrze się skończy. Potrzebne są jednak duże pieniądze.Te uzyskane ze wpisowego na wczorajszą imprezę, będą w całości przekazane na pomoc Izie. - Chętni zapisywali się do ostatniej minuty przed startem - mówiła zaraz po zakończeniu biegu Arleta Szatkowska, jego opiekunka, a zarazem nauczycielka z III LO w Bydgoszczy. To uczniowie tej szkoły wyszli z inicjatywą pomocy Izie. - W biegu uczestniczyło około 50 dzieci oraz 500 dorosłych. W przypadku dziecka trzeba było wpłacić minimum 5 złotych tytułem opłaty startowej. - Niektórzy rodzice wpłacali jednak aż po 200 złotych - dodaje Szatkowska. - Wpisowe za udział dorosłego wynosiło przynajmniej 20 złotych, a wybrani przekazywali nam po 120 złotych.

Wielkie podliczanie trwa. Organizatorzy doliczają też pieniądze, które udało im się dostać z licytacji przeprowadzonej podczas akcji.

Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.