W bydgoskim Fordonie zbudują kolejny blok BTBS

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GP
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

W bydgoskim Fordonie zbudują kolejny blok BTBS

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Budynek powstanie na osiedlu Tatrzańskim. Znajdą się w nim 44 mieszkania, do których za dwa lata będą mogli wprowadzić się lokatorzy.

Kolejny budynek Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będzie się znajdował przy ul. Wyzwolenia 69 na osiedlu Tatrzańskim. Czterokondygnacyjny blok, w kształcie litery „L”, ma być gotowy latem 2018 roku. - W sumie zaprojektowano w nim 44 mieszkania o powierzchni od 38 do 74 metrów kwadratowych - mówi Anna Strzelczyk-Frydrych z Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej ratusza. - Zostaną wyposażone we wszystkie standardowe instalacje wewnętrzne oraz w pełnym zakresie wykończone „pod klucz”. W budynku nie przewidziano instalacji gazowej, a w kuchniach będą kuchenki elektryczne.

Prace rozpoczną się na wiosnę, a inwestor zadba też o utwardzone drogi, chodniki, oświetlenie uliczne i zieleń wokół nowego bloku. - To już druga inwestycja BTBS uruchomiona w tym roku - podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Wcześniej rozpoczęła się budowa pierwszego etapu osiedla przy ul. Bortnowskiego. Nowe mieszkania są szczególnie atrakcyjne dla młodych osób, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na zaciągnięcie większego kredytu hipotecznego. Te dwie inwestycje doskonale uzupełniają inne miejskie przedsięwzięcia związane z modernizacją zasobu mieszkaniowego.

W tym roku na remonty w komunalnych budynkach miasto zarezerwowało 18,5 miliona złotych. Na liście osób oczekujących na mieszkanie BTBS znajduje się ponad 3,2 tysiąca osób. Do tej pory spółka wybudowała 1244 mieszkania na wynajem. Mieszczą się w Fordonie, na Osowej Górze, Jarach, Bartodziejach, Okolu oraz Szwederowie i mieszka w nich ponad trzy tysiące osób.

Inwestycje są finansowane z zasobów gminnych i kredytów udzielonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.