Małgorzata Goździalska

W Brześciu Kujawskim będzie ciszej i bezpieczniej

W Brześciu Kujawskim będzie ciszej i bezpieczniej Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Kolejny krok w sprawie wyprowadzenia ruchu z centrum Brześcia Kujawskiego. Porozumienie z władzami województwa podpisane!

Do podpisania porozumienia doszło podczas nadzwyczajnej sesji sejmiku samorządowego we Włocławku. W dokumencie znalazło się stwierdzenie, że „województwo wyraża wolę uczestniczenia w planowanej inwestycji”. Chodzi o budowę obwodnicy Brześcia Kujawskiego. A konkretnie o sfinasowanie budowy odcinka łączącego drogi wojewódzkie nr 265 i 270- w kierunku na Kowal i Koło.

Łącznik ten będzie miał długość 1940 metrów. Ale warunkiem przystąpienia do inwestycji jest m.in. ujęcie przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w „Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023” budowy obwodnicy, której elementem ma być planowany odcinek.

Władze samorządowe województwa zobowiązały się, że w przypadku ujęcia w „ Programie budowy dróg krajowych” obwodnicy, sfinansują koszty inwestycji w wysokości maksymalnej 20 milionów złotych.

Władze Brześcia Kujawskiego z kolei zadeklarowały, że do 30 kwietnia br. uporają się z przygotowaniem dokumentacji. Chodzi o studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe. Dokumentacja ma do 30 czerwca trafić do urzędu marszałkowskiego w Toruniu.

- To duży krok naprzód - komentował podpisanie porozumienia radny województwa Wojciech Jaranowski (PiS). A starosta włocławski Kazimierz Kaca podkreślał: - Niewielkie pieniądze mogą rozwiązać wielki problem.

Władze województwa podpisane porozumienie przedłożą teraz ministrowi infrastruktury i budownictwa. Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego, liczy na to, że parlamentarzyści z naszego regionu przypilnują, żeby budowa obwodnicy Brześcia Kujawskiego znalazła się w „Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023”.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.