W Brodnicy szykuje się inwestycja warta miliony!

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
(PAK)

W Brodnicy szykuje się inwestycja warta miliony!

(PAK)

Na przebudowę krajowej „15-tki” rząd przeznaczył 34 mln złotych.

Prawdziwą bombę opublikował Jacek Tyburski, radny powiatu brodnickiego i pełnomocnik PiS w regionie.

- Wraz z panią Marzenną Drab, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Pełnomocnikiem Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w Kujawsko-Pomorskim, uczestniczę w podpisywaniu przez pana Jerzego Szmita Podsekretarza Stanu, Programu Inwestycji! - informował na swoim blogu.

Jak na obwodnicę

Jak informuje polityk, chodzi o niebagatelną sumę 34 mln złotych. Na ten rok zaplanowano wydatkowanie blisko 400 tys. złotych - można się domyślać, że np. na sporządzenie dokumentacji, na przyszły - 6,2 mln zł, a na kolejny - 27,5 mln złotych. Dla porównania, budowa obwodnicy kosztowała 48 mln złotych.

W grę wchodzi przebudowa drogi, tzw. azyli na przejściach dla pieszych i urządzenie ścieżki rowerowej. Niewykluczone, że w przebiegu zaplanowanym w koncepcji rozwoju dróg rowerowych w Brodnicy, czyli ścieżki asfaltowej od Ronda Olsztyńskiego do skrzyżowania z ul. Okrężną w formie asfaltowej drogi dla rowerów, a w dalszym biegu aż do firmy „Seni” - jako chodnik pieszo-rowerowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na tym etapie nie informuje o konkretach przedsięwzięcia.

- Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie i wtedy dopiero podamy szczegóły dotyczące prac nad dokumentacją i realizacją robót na przedmiotowym odcinku - odpowiada Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Niewykluczone, że...

...chodzi o niezrealizowaną dotychczas, a długo zapowiadaną przebudowę ul. Sikorskiego na odcinku od Ronda Olsztyńskiego do granic miasta.

- Jest przygotowana dokumentacja techniczna przebudowy całego czterokilometrowego odcinka nowego ronda do granicy miasta - informował wówczas Tomasz Okoński, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.

Projekt przewidywał przebudowę odcinka krajowej „15” o długości 4 km wraz z budową ponad kilometra ścieżki rowerowej. Ponadto poszerzenie jezdni o środkowy pas dla skręcających w lewo.

Nie wiadomo, czy inwestycja GDDKiA obejmie także przebudowę drogi w tzw. kaczych dołkach w kierunku Tamy Brodzkiej, gdzie od lat zapada się jezdnia.

(PAK)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.