W Brodnicy już przygotowują paczki dla dzieci

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

W Brodnicy już przygotowują paczki dla dzieci

Katarzyna Pomianowska

Blisko trzy tony jedzenia zebrano podczas dwóch dwudniowych zbiórek żywności organizowanych przez brodnicki oddział PCK.

Wszystkie dary trafią do świątecznych paczek dla najuboższych dzieci z regionu. Akcję zorganizowano 20 i 21 oraz 27 i 28 listopada w sklepach spożywczych w Brodnicy.

Na mieszkańców czekało w sumie ok. 280 wolontariuszy (uczniowie I LO, III LO, ZSZ, gimnazjum nr 1). - Pierwsza zbiórka była bardzo obiecująca, zebraliśmy ponad tonę żywności - mówi Jerzy Kaniecki z biura PCK w Brodnicy. - W miniony piątek i sobotę podwoiliśmy ten wynik - dodaje. Tradycyjnie proszono o przekazywanie pokarmów suchych, z dłuższym terminem przydatności. Mieszkańcy, klienci sklepów nie zawiedli. Przekazali sporą ilość: makaronów, cukru, mąki, oleju, kaszy, ryżu, słodyczy. Zebrano również zabawki, maskotki.

Wczoraj zajrzeliśmy do siedziby czerwonego krzyża, by zobaczyć ogrom zebranych upominków. Pracownicy biura policzyli wszystko dokładnie, rozdzielili i przystąpili do przygotowywania paczek. - Chcemy obdarować co najmniej 220-230 dzieci. Każde z nich dostanie dwie paczki. W jednej znajdą się artykuły typowe do przygotowania posiłków - tzw. paczka dla mamy, w drugiej - słodycze, upominki dla najmłodszych - tzw. paczka dla dziecka - przypomina Jerzy Kaniecki.

Oprócz żywności przekazanej przez darczyńców - w paczkach znajdą się również artykuły zakupione dzięki wsparciu z magistratu (przekazano na ten cel 3 tys. złotych).

Chcecie wspomóc akcję? Możecie dostarczyć żywność, zabawki (nie muszą być nowe, ale nie mogą być zniszczone) do siedziby PCK przy ul. Piwnej do 10 grudnia.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.