W Borach są imprezy

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

W Borach są imprezy

Janina Waszczuk

Do wakacji jest jeszcze trochę czasu, ale w urzędzie już myślą o Dniach Borów Tucholskich. Zapraszają do włączenia się.

W tym roku po raz 57 będzie organizowana największa letnia impreza. Patronat nad nią objął Janusz Kaczmarek, dyrektor regionalny Lasów Państwowych w Toruniu. A na ostatniej sesji nawet najwięksi sceptycy byli zgodni, że to dobry wybór. Powołano komitet organizacyjny, któremu przewodniczy burmistrz Tadeusz Kowalski.

- W tym roku jedną z zasadniczych zmian, będzie skumulowanie imprez w trzy weekendy - informują w urzędzie. - Tak postanowiliśmy, dlatego że mieszkańcy w tygodniu pracują, a turyści też, szukając ofert, bardziej skupiają się na piątku, sobocie i niedzieli.

Imprezy będą ułożone tematycznie i tak w pierwszy weekend lipca Dni Borów rozpoczną się Historycznym Pochodem Borowiaków i połączone będą z Dniami Folkloru Borowiackiego, a na koniec biesiada z lekką muzyką.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia od tych, którzy chcieliby się pokazać w ramach 57. Dni Borów Tucholskich. - My postaramy się wpasować wasze propozycje tematycznie do planu naszych imprez - dodają organizatorzy. - Masz pomysł na ciekawą letnią imprezę? Zgłoś ją do programu DBT, które będą od 8 do 24 lipca.

Imprezy będą zgrupowane w trzy weekendy 8 - 10, 15 - 17 oraz 22 - 24 lipca. Aby zgłosić swoją propozycję, wystarczy wypełnić formularz i dostarczyć go do urzędu w Tucholi osobiście lub listownie z dopiskiem: Dni Borów Tucholskich.

Druk zgłoszenia do pobrania w załączniku lub w urzędzie w pokoju 119. Nieprzekraczalny termin składania zgłoszeń mija 10 kwietnia.

Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.