W Borach są imprezy

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

W Borach są imprezy

Janina Waszczuk

Do wakacji jest jeszcze trochę czasu, ale w urzędzie już myślą o Dniach Borów Tucholskich. Zapraszają do włączenia się.

W tym roku po raz 57 będzie organizowana największa letnia impreza. Patronat nad nią objął Janusz Kaczmarek, dyrektor regionalny Lasów Państwowych w Toruniu. A na ostatniej sesji nawet najwięksi sceptycy byli zgodni, że to dobry wybór. Powołano komitet organizacyjny, któremu przewodniczy burmistrz Tadeusz Kowalski.

- W tym roku jedną z zasadniczych zmian, będzie skumulowanie imprez w trzy weekendy - informują w urzędzie. - Tak postanowiliśmy, dlatego że mieszkańcy w tygodniu pracują, a turyści też, szukając ofert, bardziej skupiają się na piątku, sobocie i niedzieli.

Imprezy będą ułożone tematycznie i tak w pierwszy weekend lipca Dni Borów rozpoczną się Historycznym Pochodem Borowiaków i połączone będą z Dniami Folkloru Borowiackiego, a na koniec biesiada z lekką muzyką.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia od tych, którzy chcieliby się pokazać w ramach 57. Dni Borów Tucholskich. - My postaramy się wpasować wasze propozycje tematycznie do planu naszych imprez - dodają organizatorzy. - Masz pomysł na ciekawą letnią imprezę? Zgłoś ją do programu DBT, które będą od 8 do 24 lipca.

Imprezy będą zgrupowane w trzy weekendy 8 - 10, 15 - 17 oraz 22 - 24 lipca. Aby zgłosić swoją propozycję, wystarczy wypełnić formularz i dostarczyć go do urzędu w Tucholi osobiście lub listownie z dopiskiem: Dni Borów Tucholskich.

Druk zgłoszenia do pobrania w załączniku lub w urzędzie w pokoju 119. Nieprzekraczalny termin składania zgłoszeń mija 10 kwietnia.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.