W bibliotece pracuje 30 lat. Lubi swój fach

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

W bibliotece pracuje 30 lat. Lubi swój fach

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

- To wyróżnienie jest dla wszystkich, pracowników i tych, którzy z nami współpracują - mówi Grażyna Błaszkiewicz, kierownik biblioteki w Łabiszynie.

Jako jedyna przedstawicielka powiatu żnińskiego znalazła się w gronie dwunastu bibliotekarzy, którzy otrzymali nagrody Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczyste wręczenie nagród zorganizowano w ramach wojewódzkich obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu.

- Bardzo się cieszę z tej nagrody - mówi łabiszynianka. - Nie spodziewałam się.... dumna jestem. Nie jest to jednak nagroda tylko dla mnie. To wyróżnienie dla wszystkich, współpracowników oraz instytucji i organizacji, z którymi współpracujemy, także władz samorządowych - cieszy się Grażyna Błaszkiewicz.

Przygoda pani Grażyny z łabiszyńska książnicą zaczęła się w listopadzie 1986 roku. Zaczęła tu pracować za namową Aliny Winiaszewskiej, ówczesnej kierownik placówki.

- Przedtem pracowałam w łabiszyńskim urzędzie. Pani Alina widziała we mnie jakiś potencjał i zachęciła do zmiany pracy - śmieje się.

Kiedy się zdecydowała i przeszła do książnicy rozpoczęła studia z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej w Toruniu. Dziś bez biblioteki nie wyobraża sobie życie. Bardzo lubi swoją pracę. Najbardziej ceni kontakt z czytelnikami, szczególnie tymi najmłodszymi - Nawet w domu czasami nie potrafię myśleć o niczym innym - mówi.

Nagrodę Grażynie Błaszkiewicz wręczył Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.