W 4 lidze spadnie mniej

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziiński
Marcin Gołembiewski

W 4 lidze spadnie mniej

Marcin Gołembiewski

Od piątku do niedzieli trwać będą mecze w IV lidze, która w przyszłym sezonie liczyć będzie 18 drużyn. Ostatki w trzeciej lidze.

Już tylko 3 kolejki do zakończenia sezonu pozostały w rozgrywkach III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Przedostatni wyjazd czeka Kujawiankę Izbicę Kujawską, która w sobotę w Toruniu zmierzy się z miejscową Elaną (początek o godzinie 17 - sędziuje Łukasz Uciński z Szubina). Gospodarze są w bardzo trudnej sytuacji. Praktycznie muszą wygrać wszystkie pozostałe mecze i liczyć na rywali żeby mieć szansę na utrzymanie

Takich kłopotów nie powinna mieć Wda Świecie , a więc Elanie pozostanie liczyć na Wartę Poznań. Najpierw w meczu z Włókniarzem Kalisz (w 29 kolejce), a następnie w barażach o awans do II ligi, bo wszystko wskazuje, że właśnie zespół z Poznania wywalczy mistrzostwo rozgrywek. Jeżeli awansuje, a toru-nianie zajmą 8. lokatę utrzymają się w trzeciej lidze. Elana będzie więc zdeterminowana, ale Kujawianka nie zamierza odpuścić i liczy na sprawienie niespodzianki, podobnie, jak jesienią, kiedy wygrała u siebie 2:1.

Na te rozstrzygnięcia z uwagą patrzą zespoły IV ligi. Jednak ważna, dla przyszłości drużyn z tej klasy rozgry-wkowej, decyzja zapadła w środę podczas posiedzenia zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy. Jednogłośnie zadecydowano o powiększeniu w sezonie 2016/17 IV ligi do 18 drużyn. W tej sytuacji pewne utrzymanie w czwartej lidze dają miejsca 2-10. Spadek zespołów, które zajmą miejsca 11-14 uzależniony będzie od rozstrzygnięć w 3. lidze. Patrząc jednak na terminarz już tylko jakiś kataklizm może spowodować spadek wspomnianej już wcześniej Wdy.

Tym samym 11. lokata też da utrzymanie. Na pewno spadną cztery ostatnie ekipy. Zdegradowane są już Wło-cłavia i Promień Kowalewo Pomorskie. Trudne zadanie czeka Łokietka Brześć Kujawski i Sadownika Waganiec, które do bezpiecznej pozycji tracą odpowiednio aż 10 i 13 punktów.

Sadownik w sobotę zakończy serię meczów z najlepszymi ekipami w tabeli. W Zbra-chlinie zmierzy się z Rol.Ko Konojadami (15.30 - Jacek Jędrzejczak - Rzepowo, w rundzie jesiennej 0:2). Inny wynik niż wygrana gości będzie sensacją kolejki.

Już w piątek Łokietek Brześć Kujawski podejmować będzie Piasta Złotniki (18 - i Rafał Liana ze Żnina, 1:1). Gospodarze nie mogą tego meczu przegrać jeżeli myślą o utrzymaniu.

Na wyjeździe w Bydgoszczy z Zawiszą II zagrają Orlęta Aleksandrów Kujawski (16 - Daniel Mateusiak z Szubina, 0:0). Jeżeli goście podtrzymają zwycięską serię zrobią ogromny krok do zapewnienia sobie utrzymania. Obie drużyny wiosną są bezkompromisowe. Trzynasty wyjazd w sezonie czeka Włocłavię, która w sobotę zmierzy się z Pogonią Mogilno (17 - Dariusz Orze-chowski z Brodnicy, 0:3). Być może okaże się szczęśliwy i włocławianie zdobędą chociaż gola (czekają na niego już od 1008 minut). Niestety, ale na nic więcej w obecnej sytuacji liczyć nie można.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.