W 2018 młodzi kierowcy będą jeździć z zielonym listkiem

Czytaj dalej
Fot. Mikołaj Suchań
Marek Weckwerth

W 2018 młodzi kierowcy będą jeździć z zielonym listkiem

Marek Weckwerth

Od czerwca przyszłego roku nie wystarczy zdobyć prawa jazdy, trzeba będzie jeszcze zaliczyć dwa dodatkowe szkolenia, jeździć z zielonym listkiem na szybie i wolniej niż doświadczony kierowca.

1 listopada, droga nr 25 z Bydgoszczy do Sępólna Krajeńskiego, warunki pogodowe dość dobre. Na trasie wielu „niedzielnych” kierowców, którzy jadą nie szybciej niż 60-70 km na godzinę. Za takimi kierowcami od razu tworzy się długa kolumna aut, zaczyna się wyprzedzanie... To relacja jednego z naszych Czytelników z Bydgoszczy. Ale podobnych sygnałów z całego regionu odbieramy w redakcji mnóstwo.

Sytuacja skomplikuje się po 4 czerwca przyszłego roku, gdy w życie wejdą nowe przepisy dotyczące szkolenia i egzaminowania kierowców, wręcz rewolucyjne. Co się dokładnie zmieni? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.