Vladislawia - to jest strzał w dziesiątkę

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Aabrudziński
Justyna Trawczyńska

Vladislawia - to jest strzał w dziesiątkę

Justyna Trawczyńska

Od 4 lutego można było zapisywać się na zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego „Vladislawia”, zorganizowanego przy Kujawskiej Szkole Wyższej, dzięki wsparciu finansowemu fundacji „Anwil dla Włocławka”.

Po kilku dniach wszystkie miejsca były zajęte. Stworzono nawet listy rezerwowe. - Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze oczekiwania - mówi Monika Jabłońska, pomysłodawczyni projektu, szefowa działu promocji w KSW. - To pokazuje, że w naszym mieście takie inicjatywy są potrzebne.

W pierwszej edycji uniwersyteckich zajęć przygotowano sześć bloków tematycznych. Dla najmłodszych uczestników (od 7 lat) są warsztaty z fizyki pod nazwą „Skąd my to wiemy?”. Kolejne warsztaty zaadresowano do młodzieży. To ekologiczne zajęcia w laboratorium chemicznym. Dorosłym uniwersytet zaproponował warsztaty z kuchni molekularnej i kreowania wizerunku.

Nie brakuje także zajęć dla seniorów. W pierwszej edycji otwartego uniwersytetu dla grupy 50 plus są zajęcia w akademii dokumentalnej, a na warsztatach „Z mobilnością w trzeci wiek” seniorzy nauczą się obsługi smar-tfonów i tabletów.

- Te zajęcia wśród seniorów cieszą się największym zainteresowaniem dodaje pomysłodawczyni projektu uniwersytetu otwartego „Vladislawia”.

Już rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji projektu. - Chcemy pozyskać pieniądze z różnych źródeł, składamy wnioski o różne granty - mówi Monika Jabłońska, która jest także członkiem zarządu fundacji „Vladislawia”. - Zależy nam, aby te zajęcia były bezpłatne.

W kolejne edycji, która miałaby ruszyć w nowym roku szkolnym, zorganizowanych zostanie więcej zajęć i więcej grup. Zainteresowani będą mogli składać swoje propozycje nowych warsztatów, spełniających oczekiwania uczestników.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.