VAT jak bat na firmy. Fiskus wytoczy kolejną broń

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Agnieszka Domka-Rybka

VAT jak bat na firmy. Fiskus wytoczy kolejną broń

Agnieszka Domka-Rybka

Od 1 września zaczną obowiązywać nowe przepisy o VAT, czyli m.in. biała lista podatników, a od listopada firmy czeka obowiązkowy już split payment. Boją się zmian i sankcji. Ale kasa na socjal sama się nie zarobi.

Biała lista ma zawierać niezbędne informacje, jak: dane o numerach rachunków bankowych podatników VAT, nazwę firmy lub imię i nazwisko właściciela, numer REGON, NIP oraz PESEL, adres prowadzenia działalności, imiona i nazwiska osób ją reprezentujących, datę rejestracji lub wykreślenia z rejestru VAT.

Biała lista ma zawierać niezbędne informacje, jak: dane o numerach rachunków bankowych podatników VAT, nazwę firmy lub imię i nazwisko właściciela, numer REGON, NIP oraz PESEL, adres prowadzenia działalności, imiona i nazwiska osób ją reprezentujących, datę rejestracji lub wykreślenia z rejestru VAT.  O szczegółach czytaj w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

A nasza księgowa już pod koniec zeszłego roku ostrzegała, że Izby Skarbowe dostały wewnętrzne, podobno tajne, zalecenie z ministerstwa żeby szukać i nie darowywać, nie odpuszczać nawet najmniejszych pomyłek i przewinień. Co dziwne - żeby "trzepać" tych małych i najmniejszych, bo z nich wbrew pozorom najłatwiej ściągnąć / wyegzekwować kary, a dużych zostawić, ponieważ koszt, czas a przede wszystkim powodzenie otrzymania pieniędzy jest znacznie wyższy. To tak właśnie wygląda "system przyjazny podatnikowi" w polskim wydaniu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.