Uznanie dla Alstalu. Nie tylko za inwestycje

Czytaj dalej
Fot. Alstal
Zbigniew Politowski

Uznanie dla Alstalu. Nie tylko za inwestycje

Zbigniew Politowski

Kolekcja laurów i wyróżnień podinowrocławskiej firmy budowlanej Alstal znów się powiększyła.

Cenione nie tylko w regionie, mające siedzibę w Jacewie koło Inowrocławia przedsiębiorstwo Alstal Grupa Budowlana zostało uhonorowane za działalność w kilku dziedzinach.

W VI edycji konkursu Firma Dobrze Widziana, którego podsumowanie odbyło się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, organizowanej przez Business Centre Club, doceniono członków BCC wyróżniających się działalnością na rzecz lokalnych społeczności. Grupa Budowlana Alstal otrzymała tytuł Firmy Dobrze Widzianej. Została doceniona za zaangażowanie w życie publiczne i wspieranie m.in. organizacji dobroczynnych i sportowych. Firma promuje też inicjatywy uczelniane oraz tworzy możliwość rozwoju dla studentów i absolwentów współpracując z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Z kolei podczas zorganizowanej Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa gali Kreatorzy Budownictwa Roku 2015, jaka miała miejsce w Pałacu Sobańskich w Warszawie, Alstal wyróżniono za całokształt działalności. Tytuł przyznano też prezesowi firmy Jarosławowi Szczupakowi - „za indywidualny wkład i zaangażowanie w rozwój firmy i polskiego biznesu”.

Innym prestiżowym laurem, jaki stał się udziałem Alstalu jest tytuł i statuetka w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu. Gala wieńcząca konkurs odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po raz pierwszy w 16-letniej historii konkursu wyróżniono firmę - właśnie Alstal - w zakresie generalnego wykonawstwa. Laur ten przyznano za całokształt działalności i budowę Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Toruniu. Obiekt jest architektoniczną przeciwwagą dla pięknej, zabytkowej architektury Torunia. Jego nowoczesność jest symbolem rozwoju regionu, a nawet swego rodzaju ikoną współczesnego sportu i rekreacji. To najwyższy kryty obiekt sportowy Torunia, który obok toru żużlowego (również wybudowanego przez Alstal!) stał się wizytówką miasta i województwa.

Przypomnijmy, że Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. jest przedsiębiorstwem funkcjonującym w branży budowlanej od 1976 r. Działa na terenie całego kraju. Głównym przedmiotem działalności spółki jest projektowanie i generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych oraz inżynieryjnych.

Zbigniew Politowski

Pracę dziennikarską rozpocząłem pod koniec 1983 r. w prasie włocławskiej. W  1987 r. zostałem reporterem inowrocławskiego oddziału  "Gazety Pomorskiej", a w 1994 r. jego kierownikiem. Na początku lat 90. przez krótki okres byłem dziennikarzem działu ekonomicznego "GP". W swoich publikacjach od początku koncentruję  się wokół spraw lokalnych, samorządowych, gospodarczych, społeczno-politycznych, interwencyjnych. Ponieważ moją pasją jest turystyka, chętnie popełniam teksty  prezentujące urodę różnych zakątków Polski, także związane z bliską mi problematyką uzdrowiskową. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.