Uważają, że włodarz za bardzo lubi sport

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Nawrocka
Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Uważają, że włodarz za bardzo lubi sport

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Po krytyce radnych Leszek Duszyński mówi, że może wykreślić z budżetu budowę boiska treningowego w Mogilnie.

Burmistrz Mogilna deklaruje, że zrezygnuje z inwestycji „sportowych”. Zapowiada, że w styczniu może zaproponować zmiany w budżecie. To oznacza, że nie będzie budowy boisk na wsiach, przy hali widowiskowej, czy przy stadionie Pogoni. Zrobił to po tym jak część radnych zgłosiła swoje uwagi do planów inwestycyjnych na 2016 rok. Przypomnijmy radni mają zastrzeżenia do budowy boiska treningowego w Mogilnie, które ma kosztować 250 tysięcy złotych.

Leszek Duszyński podkreśla, że to smutne iż podczas dyskusji o budżecie mówi się o inwestycjach na sport. Włodarz podkreśla, że na działalność klubów gmina wydaje 400 tysięcy złotych, dodatkowo ponad 100 tysięcy jest rozdysponowane w ramach konkursów. Burmistrz tłumaczy, że w dziale kultura fizyczna wpisuje się inne wydatki, między innymi modernizację plaży w Wiecanowie, budynek przy stadionie gdzie powstał hotel, boiska.

Włodarz apeluje, aby oddzielić inwestycje w miejsca, które służą m.in. dzieciom od tych na sport.

- Słuchamy głosów mieszkańców, a więc i radnych. Ale jak grupa rodziców prosi o boisko to nie sposób zostać obojętnym - mówi Leszek Duszyński. Przypomnijmy: chodzi o 260 podpisów osób, które są za budową boska. Jednocześnie burmistrz podkreśla, że rodzice chcieli o wiele droższego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Dodaje, że można zrezygnować z boiska, ale „szkoda tylko dzieci”.

Opiniując budżet radni wskazywali, że należałoby zrezygnować z budowy boiska. Radni z komisji rewizyjnej zaproponowali, aby zamiast budowy boiska pieniądze przeznaczyć na modernizacje dróg. A boisko wybudować później. Jak mówi Łukasz Drzazgowski boisko jest potrzebne, ale nie jest inwestycją niezbędną dla mieszkańców. Rada miejska przyjęła przyszłoroczny budżet. Od głosu wstrzymali się tylko Katarzyna Barczak i Karol Nawrot.

Kolejna sesja odbędzie się 13 stycznia i wtedy burmistrz może zaproponować wykreślenie z budżetu budowy boiska. Warto dodać, że dziale „kultura fizyczna” zapisano wydatki na poziomie 7,8 mln zł. Są to pieniądze na utrzymanie ośrodka sportu (m.in. remonty pływalni, inwestycje w kąpielisko w Wiecanowie, system nawadniania boiska Pogoni, budowę chodnika wokół stadionu, utrzymanie orlików, pływalni i hali), wykup wierzytelności z budowy hali.

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.