Uwaga! Za brak ważnego dowodu nawet 5 tys. zł grzywny

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Małgorzata Stempinska

Uwaga! Za brak ważnego dowodu nawet 5 tys. zł grzywny

Małgorzata Stempinska

Z początkiem roku ważność straciły dowody miliona Polaków. W regionie - kilkunastu tysięcy. Muszą jak najszybciej złożyć wniosek o nowy dokument.

W 2017 roku minęła dekada od masowej wymiany starych dowodów osobistych, tzw. książeczkowych. Blisko 5 mln dokumentów straciło ważność w ubiegłym roku.

Nie załatwią żadnej sprawy w urzędzie

W urzędach miasta w naszym regionie przyznają, że najwięcej osób, którym mijał termin ważności dowodu, wniosek o nowy dokument złożyło w lipcu, sierpniu i wrześniu 2017 roku.

- Brak ważnego dowodu osobistego może komplikować załatwianie spraw urzędowych w różnych instytucjach czy bankach albo uniemożliwić wyjazd poza granice kraju - mówi Magdalena Jaworska--Nizioł, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Dlaczego jeszcze należy wymienić dowody? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.