Uwaga, pirat na drodze! W naszym regionie ich nie ubywa

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Marek Weckwerth

Uwaga, pirat na drodze! W naszym regionie ich nie ubywa

Marek Weckwerth

Nie zmieniają się przyzwyczajenia wielu kierowców w naszym regionie - jeżdżą za szybko i jak tracili prawa jazdy, tak tracą.

- Z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę zatrzymaliśmy od początku tego roku do 25 sierpnia 569 praw jazdy. W tym samym okresie roku ubiegłego było to 557 dokumentów - wylicza Kamila Ogonowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Mundurowi muszą...

W takich sytuacjach mundurowi zatrzymują prawa jazdy obligatoryjnie na 3 miesiące od maja 2015 roku. Te trafiają na przechowanie do właściwego dla miejsca rejestracji pojazdu starosty powiatowego (lub prezydenta miasta na prawach powiatu) i wracają do właściciela, jeśli tylko spełni wymogi prawa, czyli w tym czasie nie usiądzie za kierownicą. Jeśli tak zrobi i zostanie zatrzymany przez policję, prawo jazdy poleży w starostwie nie 3, a 6 miesięcy. Ponowne naruszenie zakazu (w owych 6 miesiącach) skutkuje decyzją starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.