Uwaga na fałszywe maile o nadpłacie składki ubezpieczeniowej z Hestii

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Uwaga na fałszywe maile o nadpłacie składki ubezpieczeniowej z Hestii

Małgorzata Stempinska

Oszuści podszywają się pod Hestię i wysyłają fałszywe maile z informacją o nadpłacie składki. Otwarcie zawirusowanego załącznika może uszkodzić komputer lub spowodować utratę danych.

O sprawie poinformował nas pan Adam z Bydgoszczy. Maila od Joanny Kłusek z STU Ergo Hestia SA z informacją o rzekomej nadpłacie składki ubezpieczeniowej otrzymał we wtorek po południu. - Od razu wiedziałem, że to fałszywa wiadomość. Po pierwsze nie jestem klientem tego ubezpieczyciela. Po drugie w mailu był załącznik z dalszymi szczegółami jak odzyskać nadpłacone pieniądze. Na szczęście, tę wiadomość odebrałem w telefonie. Mam bardzo dobry program antywirusowy, który od razu mnie przestrzegł, że załącznik jest zawirusowany. Dlatego też chciałbym przestrzec innych Czytelników, by nie dali się nabrać. W mailu była prośba o podanie numeru swojego rachunku bankowego, by Hestia mogła oddać pieniądze. Nie wiem czy oszustom chodziło właśnie o pozyskanie tych numerów czy też zawirusowany załącznik miał zniszczyć komputer lub zdobyć nasze dane - mówi bydgoszczanin.

Co robić w sytuacji gdy przez nieuwagę albo przez przypadek otworzymy załącznik? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.