Uwaga kierowcy! W Grudziądzu będzie sporo utrudnień w ruchu [mapa]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
DEC

Uwaga kierowcy! W Grudziądzu będzie sporo utrudnień w ruchu [mapa]

DEC

W porównaniu z ostatnimi latami, ten sezon budowlany nie obfituje w Grudziądzu w wielkie inwestycje drogowe. Powód? Miasto ma mało pieniędzy, trwa przygotowanie projektów, które będę finansowane z Unii Europejskiej.

Obecnie utrudnienia w ruchu występują na remontowanej ulicy Kalinkowej. Z powodu przebudowy jest ona jednokierunkowa. Plan jest taki, że roboty potrwają do września.

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa ulicy Kochanowskiego. - Nie unikniemy ruchu wahadłowego - podkreśla Dariusz Kuczyński z Zarządu Dróg Miejskich. Przy ul. Kochanowskiego znajduje się szkoła, więc robotnicy będą się starali, aby przebudowa zakończyła się do końca wakacji. Równolegle będą naprawiane: ulica Bociania oraz odcinek Drogi Kurpiowskiej.

- Kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu - dodaje Dariusz Kuczyński.

Latem remontowane będę także odcinki ulic: Paderewskiego oraz Drogi Łąkowej. W związku z tym zapewne będzie konieczne czasowe wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Co w powiecie?

Naprawy wymagają także trakty powiatowe. Właśnie rozpoczęły się prace w kilku miejscach na terenie powiatu grudziądzkiego.
Przede wszystkim ruszyły kolejne etapy przebudowy drogi nr 1621C między Mniszkiem a Chełmnem. W najbliższych dniach na niektórych odcinkach będzie tam układana nowa nawierzchnia asfaltowa. Z tego powodu trakt będzie fragmentami zamykany w miejscowościach Brankówka, Sosnówka, Szynych i Rozgarty. Utrudnienia potrwają od 27 czerwca do 1 lipca oraz od 4 do 10 lipca. Drogowcy w tym czasie wyznacza objazdy.Dodatkowo jak informują urzędnicy starostwa na drogach powiatowych wykonywane są prace „polegające na potrójnym powierzchniowym utrwalaniu nawierzchni wraz ze ścinką poboczy”. Prace realizowane są na 6 odcinkach o łącznej długości 5.400 metrów. Obecnie trwają na drodze Kłódka - Rogóźno. Niebawem rozpocznie się naprawa drogi między Parskami a Grudziądzem, Rywałdem, Książkami i Dębową Łąką, między Gardeją a Łasinem, Rywałdem, Bursztynowem i Jabłonowem Pomorskim oraz między Słupem i Pokrzywnem.

We wszystkich gminach powiatu grudziądzkiego będą remontowane także drogi dojazdowe na pola. W gminie Grudziądz asfalt zostanie wylany na gruntową drogę, którą z Wielkich Lnisk można dojechać do Grabowca. Będzie to kosztować ponad pół miliona złotych.

- Jesteśmy po przetargu. Prace powinny rozpocząć się niebawem - podkreśla Wojciech Kruczkowski z urzędu gminy Grudziądz.

DEC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.