Utrudnienia w ruchu. Kolarze opanują Świecie

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dabrowa
Maciej Ciemny

Utrudnienia w ruchu. Kolarze opanują Świecie

Maciej Ciemny

1 maja o godzinie 15 rozpocznie się wyścig kolarski po Świeciu. Uprzedzamy kierowców, które ulice będą wyłączone z ruchu.

W niedzielę, 1 maja, lepiej powstrzymać się od podróży autem po Świeciu. Nie dość, że trwa remont ważnego skrzyżowania pod amfiteatrem, to w dodatku po Świeciu będą jeździć kolarze, którzy wezmą udział w 38. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów organizowanym między innymi przez Stal Grudziądz. Mowa o około dwustu rowerzystach!

W Święto Pracy po Świeciu zrobią pięć 22-kilometrowych okrążeń. Wystartują o godz. 15 z alei Jana Pawła II. Przez osiedle Kraszewskiego i Sulnówko pojadą do Sulnowa. Przez Czaple wrócą do Świecia, gdzie na ulicy Wojska Polskiego wjadą z ulicy Lasko-wickiej.

Główną arterią miasta będą poruszać się aż do Przechowa. W prawo odbiją dopiero w ulicę Małcużyńskiego. Stamtąd pojadą w górę, żeby przez osiedle Paderewskiego dojechać do alei Jana Pawła II.

Według organizatorów zmagania powinny trwać nie dłużej niż 2,5 godziny. Pierwszych rowerzystów na mecie można spodziewać się więc ok. godz. 17.30. Ale ulice pozamykane będą pewnie dłużej.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.