Utrudnienia na rondzie Toruńskim

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Utrudnienia na rondzie Toruńskim

Mateusz Mazur

W nocy z 19 na 20 kwietnia drogowcy planują rozpocząć kolejny etap remontu ronda Toruńskiego w Bydgoszczy. Będą zmiany w organizacji ruchu.

Z wtorku na środę wykonawca przeniesie się z remontowanych przejazdów tramwajowych na inne.

- Ruch w kierunku ronda Bernardyńskiego zostanie poprowadzony po wyremontowanej części przejazdu, dwoma pasami ruchu. - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

W środę rozpoczną się prace na kolejnym przejeździe. Drogowcy przestrzegają, że nowe utrudnienia powstaną na lewoskręcie w kierunku alei Jana Pawła II.

Remont ronda Toruńskiego rozpoczął się 19 marca. Drogowcy zaplanowali wymianę wszystkich przejazdów, które utrzymują szyny na torowisku. Pierwszy etap prac zakończy się 27 maja. Do tego czasu zawieszone jest funkcjonowanie linii tramwajowej nr 7. Uruchomione zostały autobusy zastępcze „Za T7” do mostu Kazimierza Wielkiego.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.