Usain Bolt, Ashton Eaton i Christian Taylor to najlepsi lekkoatleci sezonu

Czytaj dalej
Fot. Andy Wong
Tomasz Froehlke

Usain Bolt, Ashton Eaton i Christian Taylor to najlepsi lekkoatleci sezonu

Tomasz Froehlke

Usain Bolt, Ashton Eaton i Christian Taylor to najlepsi lekkoatleci sezonu - ogłosiło Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych.

W gronie najlepszych lekkoatletek roku znalazła się mistrzyni świata w rzucie młotem i rekordzistka globu w tej specjalności Anita Włodarczyk. Wraz z nią o miano najlepszej lekkoatletki świata będą walczyć Etiopka Genzebe Dibaba (rekordzistka świata na 1500 m) oraz holenderska mistrzyni sprintu - Dafne Schippers.

Dzień poźniej IAAF ogłosiła nazwiska trzech mężczyzn, którzy są nominowani do tytułu najlepszego lekkoatlety roku. Niespodzianki nie było.

Dziesięciu międzynarodowych ekspertów wskazało na jamajskiego sprintera Usaina Bolta oraz dwóch Amerykanów: najlepszego dziesięcioboistę świata Ashtona Eatona oraz znakomitego trójskoczka Christiana Taylora.

Jamajski sprinter Usain Bolt,
Kin Cheung Najlepszy dziesięcioboista świata Ashton Eaton.

Ostatecznego wyboru lekkoatlety i lekkoatletki sezonu 2015 dokona Rada Międzynarodowej Fundacji Lekkoatletyki (IAF). Data nie jest jeszcze znana, ale już wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się specjalna gala w Monako. Zadecydował o tym obecny prezes IAAF Sebastian Coe na wieść o korupcji w jego organizacji i skandalu z ukrywaniem próbek antydopingowych sportowców z Rosji. Zarzuty w tej sprawie postawiono trzem osobom z IAAF, w tym byłemu prezesowi - La-mine Diackowi.

Tomasz Froehlke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.