Urzędnicy pytają nas o pomysły na zmiany

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Urzędnicy pytają nas o pomysły na zmiany

Alicja Kalinowska

Prawie 3 mln zł mogą trafić do kasy Wąbrzeźna na rewitalizację.

Zanim możliwe będzie ubieganie się o te pieniądze, urzędnicy muszą przygotować nowy Gminny Program Rewitalizacji Miasta Wąbrzeźno. O tym co ma się w nim znaleźć możemy sami podpowiedzieć podczas konsultacji, które już ruszyły i potrwają do piątku.

Na stronie internetowej urzędu zamieszczona jest ankieta. Możemy odpowiedzieć w niej na pytania dotyczące m.in. obszarów jakie powinny zostać poddane rewitalizacji i działań jakie powinien podjąć ratusz, aby ożywić życie społeczno-gospodarcze w naszym mieście. Wnioski z konsultacji wskazać mają kierunek rozwoju naszego miasta.

Wybór projektów, które ratusz może zrealizować w ramach rewitalizacji będzie zależał od potrzeb, które sami wskażemy.

Urzędnicy nie ukrywają, że chcieliby odnowić teren wokół Podzamcza i bazę sportową. Chcą również zdobyć pieniądze na rozwinięcie usług opiekuńczych, podnoszenie kompetencji nauczycieli, uczniów oraz działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

- Oczywiście, to czy te projekty zostaną zrealizowane zależy również od mieszkańców Wąbrzeźna - mówi Anna Borowska, rzecznik prasowy ratusza.

W ramach rewitalizacji bazy sportowej zaplanowano miedzy innymi przebudowę głównej płyty boiska stadionu sportowego, bieżni wokół stadionu na poliuretanową, wymianę ogrodzenia, budowę toalet.

Natomiast rewitalizacja Podzamcza to przede wszystkim przebudowa amfiteatru. Zaplanowano również urządzenie miejsc edukacyjnych, rekreacyjnych i rewitalizację parku.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.