Urodziły się w szopce

Czytaj dalej
Fot. Eweilina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska

Urodziły się w szopce

Ewelina Fuminkowska

Od świąt Bożego Narodzenia do 2 lutego parafianie i goście koneckiej parafii mogą podziwiać niezwykłą szopkę betlejemską. Jej budowa trwała ponad miesiąc.

Są w niej żywe zwierzęta, dla których postawiono wygodne i ciepłe kojce.

Prawdziwą frajdę zwiedzającym zrobiła znajdująca się w szopce owca, która w ubiegłym tygodniu urodziła w szopce dwa małe jagniątka. I stąd niezwykłość tego miejsca.

Było wiadomo, że owca, która zdobi szopkę, będzie miała potomstwo, ale nikt nie spodziewał się, że urodzi jagnięta w styczniu. Rozwiązanie nastąpiło w nocy z 14 na 15 stycznia. Czarne maleństwa są zdrowe, śliczne i cieszą zwłaszcza najmłodszych mieszkańców gminy oraz zwiedzających, którzy zapewne nie spodziewali się owczej mamy z oseskami.

Prócz owcy z potomstwem w szopce znajdują się także kozy, osiołek, dwa kucyki oraz liczne ptactwo.

Ewelina Fuminkowska

Już na studiach zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. Skończyłam politologię i dziennikarstwo społeczne. W "Pomorskiej" od 2008 roku. Chcę i potrafię być blisko Czytelnika. Wsłuchuję się w problemy zwykłych ludzi, często interweniując w ich imieniu. Poruszam różną tematykę. Szczególnie bliskie są mi dwa miasta Lipno i Aleksandrów Kujawski. Głównie z tych miejscowości przygotowuję tematy, ale jestem wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. Piszę o tym, o czym sama, jako czytelnik, chciałabym przeczytać.
Pasja? To z pewnością gotowanie i wyszukiwanie starych, regionalnych przepisów, polskie zamki i pałace, podróże i historia. Zakochana w trzech niezwykłych mężczyznach - dwóch synach i mężu. Kolekcjonuje włocławski fajans i ceramikę z Bolesławca.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.