Urodziły się w szopce

Czytaj dalej
Fot. Eweilina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska

Urodziły się w szopce

Ewelina Fuminkowska

Od świąt Bożego Narodzenia do 2 lutego parafianie i goście koneckiej parafii mogą podziwiać niezwykłą szopkę betlejemską. Jej budowa trwała ponad miesiąc.

Są w niej żywe zwierzęta, dla których postawiono wygodne i ciepłe kojce.

Prawdziwą frajdę zwiedzającym zrobiła znajdująca się w szopce owca, która w ubiegłym tygodniu urodziła w szopce dwa małe jagniątka. I stąd niezwykłość tego miejsca.

Było wiadomo, że owca, która zdobi szopkę, będzie miała potomstwo, ale nikt nie spodziewał się, że urodzi jagnięta w styczniu. Rozwiązanie nastąpiło w nocy z 14 na 15 stycznia. Czarne maleństwa są zdrowe, śliczne i cieszą zwłaszcza najmłodszych mieszkańców gminy oraz zwiedzających, którzy zapewne nie spodziewali się owczej mamy z oseskami.

Prócz owcy z potomstwem w szopce znajdują się także kozy, osiołek, dwa kucyki oraz liczne ptactwo.

Ewelina Fuminkowska

Już na studiach zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. Skończyłam politologię i dziennikarstwo społeczne. W " Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2007 roku. Chcę i potrafię być blisko Czytelnika. Wsłuchuję się w problemy zwykłych ludzi, często interweniując w ich imieniu. Poruszam różną tematykę. Szczególnie bliskie są mi dwa miasta Lipno i Aleksandrów Kujawski. Głównie z tych miejscowości przygotowuję tematy, ale jestem wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. W powiecie lipnowskim prowadzę  "Tygodnik Lipnowski", to nie tylko kilkanaście zadrukowanych czarną farbą i kolorowymi zdjęciami stron.  Piszę o tym, o czym sama, jako czytelnik, chciałabym przeczytać. Pasja? Zbieram stare polskie szkło i ceramikę, głównie włocławski fajans. Zakochana w trzech niezwykłych mężczyznach - dwóch synach i mężu. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.