Uniwersytet otwarty zaprasza na warsztaty

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Uniwersytet otwarty zaprasza na warsztaty

Justyna Trawczyńska

Chętni mogą zapisywać się na zajęcia Uniwersytetu Otwartego Vladislawia. Zainteresowanie jest bardzo duże, a liczba miejsc ograniczona.

Ruszyła rekrutacja na zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego Vladislawia. To nowa inicjatywa fundacji na rzecz rozwoju KSW "Vladislawia" i Kujawskiej Szkoły Wyższej, finansowana przez fundację "Anwil dla Włocławka". Pierwsza edycja uniwersytetu otwartego będzie realizowana od lutego do października tego roku. Już dziś Monika Jabłońska, prezes fundacji "Vladislawia", zapowiada kolejne edycje projektu.

- Projekt fundacji "Vladislawia" adresujemy do wielu włocławian i jest duża szansa na jego kontynuacje w latach następnych - mówi Małgorzata Kosińska, prezes fundacji "Anwil dla Włocławka". - A takie projekty są przez nas bardzo cenione.

W tej edycji uniwersytetu otwartego przygotowano sześć bloków zajęć. Dla najmłodszych uczestników (od 7 lat) będą warsztaty z fizyki "Skąd my to wiemy". Jeszcze w lutym ruszą pierwsze zajęcia, podczas których prowadzący będą próbowali zaszczepić w najmłodszych zamiłowanie do nauk ścisłych.

Kolejne warsztaty skierowane są do młodzieży. Będą to ekologiczne zajęcia w laboratorium chemicznym. Warsztaty "Młody wynalazca" będą prowadzone w dwóch blokach: "Segreguję i sortuję, a co mogę odzyskuję" i "Burza w szklance wody". Dla dorosłych uniwersytet proponuje warsztaty z kuchni molekularnej i kreowania wizerunku.

Warsztaty "Po drugiej stronie lustra" przeznaczone są dla osób chcących popracować nad własnym wizerunkiem i metodami jego prezentacji. Zajęcia nauczą, jak korzystnie przedstawić siebie podczas rozmów kwalifikacyjnych, egzaminów.

Nie zabraknie także zajęć dla seniorów. W pierwszej edycji uniwersytetu dla grupy 50 plus będą zajęcia akademii dokumentalnej, na których seniorzy będą mogli poznać filmy dotyczące tematów globalizacji, problemów społecznych związanych z wiekiem senioralnym. Na zajęciach „Z mobilnością w trzeci wiek” seniorzy nauczą się obsługi smart-fonów i tabletów. Wszystkie zajęcia będą się obywały popołudniami od poniedziałku do piątku, zajęcia dla najmłodszych będą prowadzone w soboty.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.