AC, HW

Uniwersytet medyczny w Bydgoszczy? Jeśli nie teraz, to za rok?!

W grudniu 2015 roku zebrano 160 tys. podpisów pod projektem powołania uniwersytetu medycznego w Bydgoszczy Fot. Dariusz Bloch, archiwum W grudniu 2015 roku zebrano 160 tys. podpisów pod projektem powołania uniwersytetu medycznego w Bydgoszczy
AC, HW

W Toruniu mówią, że rząd jest przeciw uniwersytetowi medycznemu. W Bydgoszczy zapewniają, że projekt ten zostanie zrealizowany.

Wczoraj podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano w Collegium Maximum UMK w Toruniu posłanka Iwona Michałek przedstawiła stanowisko rządu w sprawie projektu powołania bydgoskiego uniwersytetu medycznego. Zdaniem posłanki rząd nie zostawił suchej nitki na tych planach uważając, że nie są one zgodne z ustawą o szkolnictwie wyższym 2.0 oraz, że zaszkodzą rozwojowi UMK i ewentualnej nowej uczelni.

- W Gorzowie Wielkopolskim utworzono uczelnię, choć nie było ku temu merytorycznych przesłanek. Ale Gorzów wspierała minister rodziny Elżbieta Rafalska - przypomina poseł Michał Stasiński. - Szkoda, że Bydgoszcz nie ma takiego adwokata. Mimo to, jak nie teraz, to może za rok wrócimy do tematu.

Poseł Michał Stasiński twierdzi, że nikt nikomu niczego zabierać nie zamierza. Dlatego mają powstać dwie uczelnie; w Bydgoszczy uniwersytet, w Toruniu wydział lekarski UMK.

- Tworzymy nową jakość – dodaje poseł Michał Stasiński. - W Polsce brakuje lekarzy i pielęgniarek. Będziemy ich kształcić w Bydgoszczy.

Z dalszej części artykułu dowiesz się:

 • ile osób podpisało się pod projektem utworzenia w Bydgoszczy uniwersytetu medycznego
 • dlaczego bydgoscy politycy naciskają na to, by w naszym mieście powstał uniwersytet medyczny
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
AC, HW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.