Umowa już podpisana. W Inowrocławiu rusza klasa policyjna

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Umowa już podpisana. W Inowrocławiu rusza klasa policyjna

Dominik Fijałkowski

Uczniowie zdobędą tam wiedzę z zakresu prawa, chemicznych badań kryminalistycznych oraz punkty na policyjną uczelnię.

- Wszelkie działania, w trakcie których przekazujemy nadrzędne wartości społeczeństwa obywatelskiego mają sens. Z pewnością jednym z takich działań jest powołanie mundurowej klasy policyjnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 - podkreśla mł. inspektor Mirosław Elszkowski, komendant powiatowy policji w Inowrocławiu.

Wczoraj w popularnym inowrocławskim „Chemiku” podpisano umowę o utworzeniu w tej szkole, na bazie liceum ogólnokształcącego, klasy policyjnej. Jedynej takiej w powiecie, a kto wie czy i nie w województwie. Rozpocznie ona działalność we wrześniu br.

- Chcemy przyjąć do 32 uczniów. Obok bloku przedmiotów przewidzianych standardowym programem nauczania, będą oni uczestniczyć także w zajęciach z edukacji policyjnej. Wykłady poprowadzi były policjant - informuje Grażyna Kadłubowska, dyrektor ZSP nr 1 w Inowrocławiu.

Ponadto uczniowie zdobywać będą wiedzę z zakresu prawa, prewencji, zasad postępowania dochodzeniowego, ruchu drogowego, ratownictwa czy chemicznych badań kryminalistycznych.

- Policyjna klasa mundurowa wpisuje się w program rozwoju szkolnictwa powiatu inowro- cławskiego. Co najważniejsze, szkoła, w której uruchamiamy nowy kierunek posiada odpowiednio przygotowaną bazę dydaktyczną - zapewnia Robert Gołdecki, naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

Młodzież uczęszczająca do nowej klasy weźmie też udział w zajęciach na terenie komendy policji, jak i w terenie. - W ramach umowy wyznaczyliśmy osobę, z ramienia naszej komendy, która będzie koordynować współpracę ze szkołą. Na pewno postaramy się przekazać uczniom wiedzę z zakresu tak zwanej prewencji kryminalnej. Zależeć będzie nam także i na tym, by poznali oni zasady etyki pracy policjanta - dodaje komendant Elszkowski.

Bardzo ważne jest także to, że ukończenie mundurowej klasy punktowane będzie przy naborze do szkół policyjnych.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.