Ulica Sobieskiego gotowa. Co z remontem Kalinkowej?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Ulica Sobieskiego gotowa. Co z remontem Kalinkowej?

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Przebudowa tzw. obwodnicy osiedla Rządz w Grudziądzu pochłonęła ponad 6,5 miliona złotych.

Mieszkańcy os. Rządz są zadowoleni, ponieważ po przebudowie ulicą Sobieskiego jeździ się bez porównania lepiej. - Można śmiało powiedzieć, że wcześniej na tej ulicy było ściernisko, a teraz jest San Francisco - mówi pani Kamila, mieszkanka bloku przy ulicy Łęgi.

- W trakcie trwania przebudowy były momenty, że robota nie paliła się ekipom w rękach. Dlatego obawialiśmy się, że przebudowa się przedłuży. Na szczęście jesienią prace przyśpieszyły. Jesteśmy zadowoleni z ich efektu - twierdzi Andrzej Burkiewicz, kierownik osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej Rządz i Mniszek. Przy ul. Sobieskiego powstało więcej miejsc parkingowych, co jest jednym z plusów przebudowy.

Do tej beczki miodu mieszkańcy dodają jednak łyżkę dziegciu. Chodzi im m.in. o to, że w wielu miejscach zamontowano bramki ochronne uniemożliwiające wejście na jezdnię.

- Aż żółto od tych bramek. Rozumiem, że są potrzebne, ale bez przesady - mówi mieszkanka osiedla Rządz.

Przebudowa ul. Sobieskiego pochłonęła 6,5 mln zł. 1,3 mln zł wyłożyło państwo w ramach programu przebudowy dróg lokalnych. Modernizacja ul. Sobieskiego była najdroższą inwestycją rozpoczętą w 2015 roku.

Z kolei największą inwestycją drogową w tym roku ma być planowana od wielu lat przebudowa ul. Kalinkowej. Na realizację tego projektu urzędnicy chcieli pozyskać z budżetu państwa 1,5 mln zł. Wniosek o dotację znalazł się jednak na ostatnim miejscu listy rankingowej, bez szans na wsparcie finansowe. Mimo to inwestycję wpisano do budżetu miasta na 2016 rok.

Kiedy przetarg? Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich nie byli nam w stanie wczoraj odpowiedzieć na to pytanie. - Przebudowa ulicy Kalinkowej rozpocznie się w tym roku. Zakres tej modernizacji będzie zależał od tego, jakimi środkami finansowymi będziemy dysponowali - zapewnia Marek Sikora, wiceprezydent miasta. Wcześniej prezydent Malinowski mówił, że przebudowę być może trzeba będzie podzielić na etapy. Szacunkowo ma pochłonąć ponad 3 mln zł.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.