Ulica Łęgska - dobry adres dla aktywnych

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Ulica Łęgska - dobry adres dla aktywnych

Małgorzata Goździalska

To szansa na pracę, głównie dla niepełnosprawnych. Zakład Aktywizacji Zawodowej przy ul. Łęgskiej we Włocławku ma bowiem zatrudnić 34 mieszkańców z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Na razie w budynku przy ul. Łęgskiej jeszcze trwa remont. - Ale to końcówka - zapowiada Barbara Moraczew-ska, zastępca prezydenta Włocławka. - We wrześniu planowane jest zakończenie. Potem odbiory i w grudniu - uruchomienie.

Zakład Aktywizacji Zawodowej będzie proponować mieszkańcom szereg usług, m.in. pralnicze i krawieckie. Szczególną nowością ma być pralnia samoobsługowa. Jeśli zaś chodzi o prace krawieckie, to w grę mają wchodzić drobne przeróbki odzieży, szycie firan, pościeli czy pokrowców.

Co jeszcze oferować będzie mieszkańcom nowy zakład zatrudniający niepełnosprawnych? Pracownicy tego zakładu mają się również zajmować obsługą parkingów, a ponadto obsługą organizacyjno - techniczną szkoleń, seminariów, konferencji i innych imprez okolicznościowych. Ponadto przewidziane jest otwarcie kawiarenki.

- Zakład Aktywności Zawodowej ma nie tylko pomóc w terapii i rehabilitacji, ma też stworzyć możliwość rozwoju społecznego i zawodowego osób zmagających się z niepełnosprawnością - wielokrotnie podkreślał prezydent Marek Wojtkowski. I dodawał: - Wiele się mówi o walce z tzw. wykluczeniem społecznym. My chcemy przełamywać bariery i działać na rzecz integracji.

Całkowity koszt utworzenia nowej jednostki szacowany jest na 8,7 miliona złotych. Wsparcia w wysokości 2,66 miliona złotych udzielił miastu zarząd województwa, przekazując pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pieniądze te były przeznaczone na adaptację pomieszczeń do potrzeb niepełnosprawnych, ale także na wyposażenie dla nich stanowisk pracy.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.