Ulica Balicka jest pełna dziur i niebezpieczna

Czytaj dalej
Fot. Fot. Anna Kaczmarz
Piotr Ogórek

Ulica Balicka jest pełna dziur i niebezpieczna

Piotr Ogórek

Ostatnie prace przy wodociągu pod drogą dodatkowo pokiereszowały zniszczoną już ulicę. Generalnego remontu mieszkańcy szybko się jednak nie doczekają.

Chodzi o odcinek ulicy Balickiej w Mydlnikach, pomiędzy jej skrzyżowaniem z ulicami Zakliki z Mydlnik i Myczkowskiego, a światłami przy pętli „Mydlniki” przy barze z przekąskami.

- Stan powyższego odcinka jest katastrofalny. Koleiny na drodze w stronę Balic są tak głębokie, że w trakcie opadów deszczu nie da się przejść po chodniku nie będąc oblanym przez przejeżdżające samochody. To samo w okresie zimowym, gdy błoto pośniegowe maluje ogrodzenia posesji - opowiada Jan Maciąg, mieszkaniec okolicy.

Ostatnio stan drogi jeszcze się pogorszył, bo toczyły się tam prace realizowane przez krakowskie wodociągi. Trzeba było rozkuć asfalt. Po wszystkim zasypano dziurę i posypano kamieniami. Te spod kół aut wystrzeliwały w kierunku okolicznych domów.

- Wycięta łata w asfalcie i żwir to pozostałość po awaryjnych pracach przy wodociągach. Inspektorzy sprawdzili, że nie ma już śladu po tym awaryjnym remoncie - mówi Paulina Polak z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Został jednak pas gołej ziemi na środku jezdni.

Niestety remontu całego nieszczęsnego odcinka Balickiej najwcześniej można się spodziewać dopiero w drugiej połowie 2018 roku, bo na razie droga jest wykorzystywana przez pojazdy budowy, w związku trwającą modernizacją trasy kolejowej w rejonie Bronowic. - Jeśli droga zostanie jeszcze bardziej uszkodzona, będziemy zabiegać, aby naprawiły ją PKP. Jeżeli nie, będziemy wnioskować o pieniądze z budżetu miasta - dodaje Paulina Polak z ZIKiT.

Piotr Ogórek

Redaktor i dziennikarz od blisko 12 lat. Od 2013 roku piszę przede wszystkim o Krakowie. Najczęściej zajmuję się kwestiami związanymi z planowaniem przestrzennym, urbanistyką, zabudową Krakowa i wielu aspektach powiązanych z tymi zagadnieniami. Piszę także o lokalnej polityce i sprawach związanych z ochroną środowiska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.