Dominik Fijałkowski

Ulewa utopiła nowy blok w Inowrocławiu. Radny chce głów

Nowy blok socjalny przy Wojska Polskiego 46c. Fot. Dominik Fijałkowski Nowy blok socjalny przy Wojska Polskiego 46c.
Dominik Fijałkowski

Podczas silnej ulewy został zalany nowy blok socjalny przy ul. Wojska Polskiego w Inowrocławiu. Ratusz zapewnia, że budynek stanął zgodnie z projektami.

- W lipcu inowrocławski Urząd Miasta ogłosił zakończenie budowy nowego bloku socjalnego przy ulicy Wojska Polskiego 46c. Zaś w sierpniu, kiedy to nad Inowrocławiem przeszła potężna ulewa w mieszkaniach na parterze tego bloku pojawiła się woda. W jednym było jej nawet kilkadziesiąt centymetrów. Warunki atmosferyczne były szczególnie ciężkie, ale coś takiego nie powinno się wydarzyć - twierdzi Jacek Olech, radny Rady Powiatu Inowrocławskiego.

Budynek poddano kontroli. - To było losowe zdarzenie - skomentowała Aleksandra Dolińska-Hopcia, naczelnik ratuszowego wydziału inwestycji i podkreśliła, że blok powstał zgodnie z projektem.

Radny chce jednak, aby ratusz wskazał winnych tej sytuacji.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.