Ul. Łokietka w Koronowie czas kończyć. Już w lipcu, a nie w sierpniu

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Ul. Łokietka w Koronowie czas kończyć. Już w lipcu, a nie w sierpniu

Adam Lewandowski

Głos kierowcy zdenerwowanego na trwający jego zdaniem zbyt długo remont ul. Łokietka: - Nie można przecież remontować kawałka ulicy pół roku!!!

Na drzwiach jednej z kamienic przy ul. Łokietka do dziś przypięta kartka z tekstem: |W dniu 25.04.2016 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z przebudową ulicy Łokietka. Na czas trwania prac ul. Łokietka zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Bydgoskiej”. Oznacza to, że remont ul. Łokietka trwa już trzeci miesiąc.

A to ważna arteria w komunikacji Koronowa. Prowadzi z centrum do Zakładu Karnego i bazyliki p.w. Wniebowzięcia NMP, w której w miniony piątek odbył się pierwszy w tym roku koncert w ramach „Wieczorów Mariackich”. I to bywalec tych koncertów skontaktował się z nami i ma pretensje do władz miasta o zamkniętą ulicę Łokietka.

Byliśmy tam wczoraj. Ul. Łokietka jest zamknięta trzeci już miesiąc. Ale przed zamkniętym wjazdem jest informacja o objazdach. Łokietka jest w starej zabudowie miasta. To wąska uliczka, prowadząca do Bydgoskiej, gdzie most na starej Brdzie, a za mostem Zakład Karny i bazylika. Wiele możliwości objazdu nie ma. Trzeba z placu Zwycięstwa jechać Sienkiewicza, Wodną, Poprzeczną do Bydgoskiej. Kręta to droga, ale dojechać można. No i trzeba znać choć trochę Koronowo. - Organizacja ruchu na czas przebudowy ulicy została przyjęta i zatwierdzona - mówi Bolesław Grygorewicz, wiceburmistrz Koronowa. Jak się okazuje - uwag nikt nie zgłaszał.

A dlaczego tak długo trwa przebudowa 70 metrów ulicy Łokietka? - To trudna dla wykonawcy przebudowa - mówi zastępca burmistrza Koronowa. - Ciasna zabudowa, wąska uliczka i bardzo głębokie wykopy. Bo wymienić trzeba było całą infrastrukturę wodną, kanalizację komunalna i deszczową. W tej zabudowie nie można było operować dużą liczbą sprzętu technicznego. Dlatego wyznaczyliśmy wykonawcy tak długi termin zakończenia robót: wrzesień 2016 roku.

Główne prace zostały już wykonane. Niebawem, bo prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu podwykonawca - jest nim firma Redon z Nakła - położy dwie warstwy dywanika asfaltowego. Potem już tylko odbiór techniczny inwestycji i ul. Łokietka znowu będzie przejezdna. Jak dawniej. I mieszkańcy ul. Łokietka mający dotąd utrudniony przecież dojazd do swych domów będą znowu dojeżdżać...

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.