Ul. Kochanowskiego w Grudziądzu będzie gładka jak stół

Czytaj dalej
Fot. Przemek Decker
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Ul. Kochanowskiego w Grudziądzu będzie gładka jak stół

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Kazimierz Siemiątkowski, emeryt często rowerem przejeżdża ulicą Kochanowskiego. - Dziur w niej nie brakuje. Nie pamiętam, kiedy była ostatnio porządnie remontowana - mówi starszy pan.

A kiedy od nas słyszy, że naprawa ruszy już niebawem, odpowiada: - To dobrze, lepiej późno niż wcale.

Plan jest taki, że roboty rozpoczną się wraz ze startem wakacji. Mogłyby ruszyć wcześniej, ale na ostatniej sesji rady miejskiej radny Piotr Rohde apelował, aby zaczekać z nimi do końca roku szkolnego. Powód? Przy ul. Kochanowskiego znajduje się szkoła podstawowa, więc naprawa jezdni- zdaniem rajcy- zapewne utrudniłaby dojazd do placówki.

- Postanowiliśmy przystać na prośbę radnego Rohde - mówi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Pracownicy „Wodociągów” wiedząc o planowanym remoncie jezdni zdecydowali o modernizacji swoich sieci w ul. Kochanowskiego. Ekipy pojawiły się już na miejscu.

- W ubiegłym roku wyremontowaliśmy sieć wodociągową. W tym roku modernizowane są przyłącza. Planujemy, że te prace potrwają do końca kwietnia - informuje Małgorzata Paździor-Roclawski, rzeczniczka prasowa Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni. Z kolei pracownicy Zarządu Dróg Miejskich przygotowują przetarg na modernizację ul. Kochanowskiego. - Myślę, że zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, częściowo będą także naprawiane chodniki - dodaje Jarosław Murgała. - Prace powinny potrwać do końca wakacji.

Modernizacja ul. Kochanowskiego stała się możliwa po tym jak włodarze miasta- za zgodną radnych- znaleźli w budżecie dodatkowy milion zł na naprawy asfaltowych ulic. Urzędnicy liczą, że remont Kochanowskiego nie pochłonie całej kwoty i zostaną jeszcze pieniądze na np. częściową naprawę Drogi Kurpiowskiej.

W tym roku największą inwestycją drogową ma być przebudowa ul. Kalinkowej. Początkowo urzędnicy szacowali, że pochłonie ona 3 mln zł. Nie otrzymali jednak wsparcia z budżetu państwa i zakres modernizacji musieli okroić o 1,5 mln zł.

Przetarg na modernizację tej ulicy został ogłoszony wczoraj po południu. Po jego rozstrzygnięciu, prace zostaną wykonane w ciągu 3 miesięcy.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.