Ul. Ikara w Grudziądzu do remontu. Dywizjonu 303 czeka

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Przemysław Decker

Ul. Ikara w Grudziądzu do remontu. Dywizjonu 303 czeka

Przemysław Decker

Radny SLD: - Osiedle Lotnisko jest pomijane w planie remontów.

Na przebudowę ulicy Dywizjonu 303 na os. Lotnisko urzędnicy zamierzali w tym roku przeznaczyć 400 tys. zł. Ten wydatek zapisano w budżecie miasta. Postanowili jednak wprowadzić zmiany do planu remontów i na razie odstąpić od naprawiania tej ulicy.

Przesuną wydatki?

- 400 tys. zł chcemy przenieść na modernizację ulicy Ikara. Uznaliśmy, że jej przebudowa jest pilniejsza, gdyż korzystają z niej autobusy, a stan nawierzchni jest bardzo zły - mówi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Na to przesunięcie wydatków muszą się zgodzić radni. Decyzję podejmą jutro podczas sesji rady miejskiej. Jeśli będzie pozytywna , być może już w wakacje zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Ikara, a pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku. 400 tys. zł na to na pewno nie wystarczy, ale pozostała kwota ma zostać do puli projektu dołożona w przyszłym roku.

Ulica Ikara miała zostać przebudowana z pieniędzy unijnych w ramach dużej inwestycji: budowa niskoemisyjnego transportu publicznego. Teraz urzędnicy twierdzą jednak, że w ramach tego projektu nie uda się wyremontować ul. Ikara.

Radny domaga się 
remontu obu ulic

To, że przebudowa ul. Dywizjonu 303 ma „wypaść” z budżetu miasta nie cieszy mieszkającego na os. Lotnisko radnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Łukasza Kowarowskiego.

- To dobrze, że urzędnicy chcą przebudować ulicę Ikara, ale rezygnacji z modernizacji ul. Dywizjonu 303 nie rozumiem. Obie ulice powinny zostać odnowione. Dlaczego? Ponieważ w ostatnich latach pod względem inwestycji drogowych os. Lotnisko było pomijane - twierdzi radny Kowarowski. I zapowiada, że będzie zbierał podpisy mieszkańców pod petycją w sprawie przebudowy ulicy Dywizjonu 303.

Dziur w drogach 
tutaj nie brakuje

- Ulic wymagających naprawy jest na osiedlu Lotnisko więcej. Mam tutaj na myśli m.in. Polskich Skrzydeł - uzupełnia Łukasz Kowarowski.

Jarosław Murgała odpowiada, że Zarząd Dróg Miejskich nie rezygnuje z modernizacji ulicy Dywizjonu 303, ale oddala ją w czasie.
- Zgadzam się, że także ulica Polskich Skrzydeł wymaga naprawy. Mamy to na uwadze - zapewnia zastępca dyrektora ZDM.
- Ta ulica jest krótka i w ramach remontów bieżących może zostać naprawiona. A że ul. Ikara jest dla osiedla Lotnisko bardziej priorytetowa niż Dywizjonu 303, to chyba nikogo nie dziwi: znacznie większe natężenie ruchu plus autobusy komunikacji miejskiej - komentuje z kolei Michał Czepek, przewodniczący klubu radnych Platforma Obywatelska.

Przemysław Decker

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.