UKP Wodnik najlepszy w Grand Prix Włocławka

Marcin Gołembiewski

Na basenie Delfin rozegrano Grand Prix Włocławka. W ogólnopolskich zawodach wystąpiło 461 zawodników z 28. klubów.

Zawodnicy pływali w ośmiu kategoriach wiekowych: 8 lat i młodsi, 9, 10, 11, 12, 13, 14 oraz 15 lat i starsi. Najlepiej spisali się reprezentanci UKP Wodnik, którzy w klasyfikacji generalnej wywalczyli pierwsze miejsce z dorobkiem 16 766 punktów.

Zawodnicy Wodnika zajęli w sumie 31 medalowych lokat (9 pierwszych, 13 drugich i 9 trzecich). Dwa pierwsze miejsca zajął Witold Smok na 50 m. stylem motylkowym i na 100 m. stylem grzbietowym, który okazał się najlepszy w rywalizacji zawodników w wieku 15 lat i starszych (1171 punktów wielobojowych).

Bezkonkurencyjny był także na 100 m st. klasycznym Wiktor Król, który zajął drugie miejsce na 200 m st. dowolnym. Reprezentant Wodnika z dorobkiem 715 pkt. zwyciężył w rywalizacji 13-latków podczas zawodów.

Ponadto pierwsze miejsca zajmowali: Tymoteusz Obielecki (100 m st. klasycznym i 200 m st. dowolnym), Nikodem Jarzęcki (100 m st. grzbietowy), Julia Czajka (100 m st. dowolny), Weronika Siatecka (200 m st. dowolnym) oraz sztafeta mieszana 4 x 50 m st. zmiennym (Smok, Robaczyński, Siatecka, Czajka).

Drugie miejsca zajęli: Jakub Robaczyński (3 razy), Mikołaj Andrzejak (2) i Dariusz Dzwonkowski, Konrad Tokarski, Jessica Różańska, Julia Czajka, Weronika Siatecka, Jagoda Syska (po 1). Trzecie lokaty wywalczyli: Marcel Obielecki, Aleksander Danie-lewski, Nikodem Jarzęcki, Jessica Różańska, Jagoda Syska, Małgorzata Lijecka, Inga Gutral, Zofia Minta, Wiktoria Glonek.

Dodajmy, iż drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął KP MZOS Płock (14624 pkt.), trzecie MUKS Piętnastka Bydgoszcz (12333 pkt.), a na czwartym sklasyfikowano WKN Jacques Włocławek (9558 pkt.).

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.