Układanie torowiska niemal na półmetku [galeria, zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Układanie torowiska niemal na półmetku [galeria, zdjęcie interaktywne]

Mateusz Mazur

W tym tygodniu rozpocznie się drugi etap remontu r. Toruńskiego w Bydgoszczy.

Prace przy rondzie Toruńskim trwają od 19 marca. Wykonawca musi wymienić wszystkie podkłady, jakie znajdują się pod torowiskiem. Drogowcy nie ukrywali bowiem, że przed pracami znajdowały się one w bardzo złym stanie, a szyny ledwo się ich trzymały. Gdyby roboty zostały przesunięte w czasie, groziłoby to wykolejeniami tramwajów.

W związku z prowadzonymi pracami od kilku tygodni zamknięty jest przejazd przez most Pomorski. To właśnie od tej strony robotnicy układają nowe podkłady. Prace w tej części ronda Toruńskiego mają zakończyć się w piątek.

- Nie ma obaw. Prace przebiegają prawidłowo i zgodnie z harmonogramem - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

To jednak dopiero półmetek remontu. W sobotę rozpocznie się drugi etap, który spowoduje nowe utrudnienia.

Zamknięty zostanie przejazd tramwajów przez Babią Wieś. Otwarty zostanie natomiast odcinek przez most Pomorski. Na swoją stałą trasę wróci linia tramwajowa nr 7, która jest zawieszona w czasie pierwszego etapu. Drogowcy zlikwidują autobus zastępczy „Za T7”. Na trasie od ronda Toruńskiego do ronda Jagiellonów kursować będą nowe autobusy „Za T2”.

- Linie nr 2 i 6 skierowane zostaną objazdem przez most Pomorski i Jagiellońską - informuje Krzysztof Kosiedowski.

Prace przy modernizacji ronda Toruńskiego mają zakończyć się do końca wakacji. Do tego czasu kierowcy muszą spodziewać się utrudnień. Sygnalizacja świetlna nadal będzie funkcjonowała w trybie ostrzegawczym.Przypomnijmy, że nowe tory układane są też przy ulicy Chodkiewicza. W tym miejscu trwa drugi etap modernizacji jednej z ważniejszych arterii na Bielawach. W ubiegłym tygodniu wykonawca rozpoczął układanie nowego torowiska. Tramwaje linii nr 4 i 6 cały czas kursują do Lasu Gdańskiego. Prace potrwają niemal do końca września.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.