Udany występ w hali zawodników Vectry Włocławek

Czytaj dalej
Fot. wanad
Grzegorz Oleradzki

Udany występ w hali zawodników Vectry Włocławek

Grzegorz Oleradzki

Dobrze wypadli młodzi reprezentanci Vectry podczas halowych zawodów rozgrywanych pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego”.

W toruńskiej hali wystartowało ponad sześciuset młodych zawodników z całego kraju.

Regulamin zawodów preferował ekipy klubów pracujących wszechstronnie. O awansie do finałowego biegu sztafet decydowały wyniki wielobojowej kwalifikacji, na którą składały się wyniki biegu na 60 m, skoku w dal i rzutu piłką lekarską. Istotne też było wystawienie do niej zawodników w każdym roczniku. Udało się to ekipie włocławskiego klubu, który jako jeden z nielicznych miał ekipy w obydwu finałach.

Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta mieszana 8x200m (roczniki 2000-2002). Biegnąc w składzie: Jagoda Pawlak, Patrycja Cieniawska, Dawid Gutowski, Kacper Śmietański, Nikola Sobańska, Natalia Barszczyk, Alan Bazela, Filip Wawrzonkoski i Marta Woźniak (w biegu kwalifikacyjnym) pokonała po pasjonującej walce zespoły z Łodzi i Wrocławia. Trzecią lokatę wywalczyli ich młodsi koledzy i koleżanki (roczniki 2003-2005), którzy biegli w składzie: Joanna Konieczna, Kamil Żydowo, Wiktoria Rakowska, Tymon Ponto, Mateusz Skonieczny, Paulina Rybka, Karolina Bąkowska, Szymon Hanke oraz Miłosz Jóźwiak i Vanessa Teszner (startowali w kwalifikacjach). W biegach indywidualnych na 500 m złoty medal wywalczyła Natalia Barszczyk zaś srebrny Klaudia Kazimierska.

Dla Barszczyk jak również dla Nikoli Sobańskiej ten start był początkiem przygotowań do sezonu halowego, którego ukoronowaniem mają być lutowe mistrzostwa kraju juniorów i juniorów młodszych w Spale. Uwaga Kazimierskiej, skoncentrowana będzie na startach na stadionie bowiem w kategorii młodziczek nie są rozgrywane oficjalne mistrzostwa. Utalentowana biegaczka chciałaby zakończyć ostatni rok występów w gronie młodzików znaczącym sukcesem

Lokaty w pierwszych dziesiątkach w konkurencjach indywidualnych zdobyli: Wiktoria Rakowska (5), Adam Wójtowicz (6), Tomasz Niemyt (7), Martyna Święcikowska (8), Dominik Cyrankowski (9), Kinga Wasielewska (9), Małgorzata Gusiora (10).

W środę 9 grudnia, w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”, w Hali Mistrzów odbędą się międzyszkolne zawody uczniów klas I-III włocławskich szkół podstawowych (początek o godzinie 9). W programie zawodów: rzuty do celu, skoki dodawane, wahadłowa sztafeta sprintersko-płotkarska, drabinka koordynacyjna, rzuty piłką lekarską i bieg wytrzymałościowy.

Dla wszystkich startujących dzieci przygotowano specjalne dyplomy i medale. Są również puchary dla najlepszych reprezentacji szkół, które staną na starcie zawodów.

Grzegorz Oleradzki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.