Maciej Drabikowski

Udany start młodzików

Dawid Wiśniewski (w żółtej koszulce) i Mikołaj Lorens walczyli w finale singla młodzików. Fot. nadesłane Dawid Wiśniewski (w żółtej koszulce) i Mikołaj Lorens walczyli w finale singla młodzików.
Maciej Drabikowski

Inowrocławianie Zuzanna Szczepańska i Dawid Wiśniewski znakomicie wypadli w turnieju młodzików Tennis Europe Tauron Wrocław Cup 2016.

Dawid Wiśniewski (Goplania Inowrocław) do stolicy Dolnego Śląska udał się praktycznie prosto z Olsztyna, gdzie trenował na obozie.

We Wrocławiu otrzymał dziką kartę od organizatorów, gdyż nie zgłosił się w porę. Ranking do lat 14 (299. miejsce w Europie) pozwalałby mu na występ w imprezie głównej. Leworęczny tenisista spisał się rewelacyjnie. Rozpoczął zmagania od dwóch wysokich zwycięstw z Piotrem Wiśniewskim (Górnik Bytom) 6:0, 6:0 i Litwinem Aleksandrasem Urbanaviciusem 6:1, 6:0. Nie dał w tych meczach przeciwnikom żadnych szans.

W ćwierćfinale pokonał po niezwykle długim i bardzo wyrównanym meczu Jakuba Katucha 4:6, 6:4, 7:6 (6). Słowak jest 25. tenisistą do lat 14 w europejskiej klasyfikacji. Wiśniewski pokazał po raz kolejny, że ma ogromny potencjał. Do tej pory startował dużo mniej od rywali w turniejach Tennis Europe.

W półfinale Dawid wygrał z Niemcem Benitem Sanchezem Martinezem 6:4, 6:4. W pojedynku o tytuł przegrał z Mikołajem Lorensem (AZS Poznań) 6:7 (6), 2:6.

Kluczowy dla losów spotkania był pierwszy set, w który nieznacznie gorszy w tie-breaku (6:8) był podopieczny Ryszarda Stryjskiego. Lorens jest 24. graczem rankingu TE.

W deblu Wiśniewski i Jakub Federowicz (Górnik) byli lepsi od Franciszkowi Krotowskiego (KTA Wrocław) i Piotra Strzałkowskiego (Mera Warszawa) 6:2, 6:3. W ćwierćfinale ulegli Sanchezowi Martinezowi i Jaszy Szajrychowi (Grunwald Poznań) 4:6, 2:6, którzy później sięgnęli po tytuł.

Zuzanna Szczepańska (Kujawskie Centrum Tenisowe Masters Inowrocław) w singlu dotarła do ćwierćfinału. Pokonała Ukrainkę Irenę Lysykh i wyżej notowaną Ludmiłe Kareisovą 7:5, 6:3. Czeszka jest 155. w rankingu TE, a Zuzia 277.

W ćwierćfinale inowrocła-wianka nie sprostała późniejszej triumfatorce zawodów Rosjance Darii Vidmanovej 1:6, 0:6, która jest 35. w Europie.

W grze podwójnej Zuzia i Aleksandra Wierzbowska (Olsza Kraków) nie miał sobie równych. Były rozstawione z czwórką. Rozpoczęły walkę od ćwierćfinału.

Wygrały kolejno z Ukrainkami Tatianą Dychką i Lysykh 6:3, 6:2, Czeszką Marketą Panackovą i Vidmanovą 6:4, 6:1 oraz Kareisovą i Łotyszką Sabiną Rutlauką 6:3, 6:4.

Więcej informacji i zdjęć w piątkowym tygodniku „Głos Inowrocławia”, bezpłatnym dodatku do „Gazety Pomorskiej”.

Maciej Drabikowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.