Marcin Gołembiewski

Udany rewanż WTS. Piąta wygrana

Roksana Irzemska (na pierwszym planie) wybrana została MVP spotkania. Fot. Wojciech Alabrudziński Roksana Irzemska (na pierwszym planie) wybrana została MVP spotkania.

Od zwycięstwa drugą rundę rozgrywek w II lidze siatkówki kobiet rozpoczęły zawodniczki WTS KDBS.

WTS Włocławek - Trefl Malbork 3:0 (11, 11, 25)

WTS KDBS: Irzemska, Jędrzejewska, Gogol, Wyczałkowska, Malinowska, Balcerak, Kiełpińska, Depka-Skrzypińska, Świeczkowska, Browarczyk, Abdulzade, Majewska.

Włocławianki pewnie pokonały Trefla Malbork, rewanżując się za porażkę na inaugurację sezonu. Spotkanie było praktycznie bez historii. WTS wygrało szybko dwa sety. Tym samym wyrównało rekord z 4. kolejki, kiedy to drużynie KS II Murowana Goślina pozwoliło w pierwszej partii zdobyć też tylko jedenaście punktów.

- Dwa pierwsze sety rozgrywane były pod naszą pełną kontrolą - powiedział Marek Zacharek, trener WTS KDBS. - Bardzo dużą skuteczność przyjęcia zanotowała Angelika Malinowska. To wniosło dużo spokoju i pewności w wyprowadzaniu naszych akcji w ataku. W połowie trzeciej partii szansę gry dostały zmienniczki. Rywalki to wykorzystały i set zrobił się wyrównany. W samej końcówce udało się nam jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i pewnie wygraliśmy piąte spotkanie w sezonie.

MVP meczu uznana została Roksana Irzemska.

W najbliższą sobotę włocławianki na wyjeździe zagrają z APS Rumia. W weekend wygrane zanotowały też kadetki i młodziczki WTS.

Pozostałe wyniki

SMS Police - Orzeł Elbląg 0:3 (-22, -20, -26), Culmen Chełmno - APS Rumia 3:0 (22, 21, 21), Gedania Gdańsk - Libero Starogard Gd. 3:0 (22, 12, 18), UŻKPS Kościan - KS II 3:2 (-24, 16, 15, -25, 13).