Udany debiut młodych Spartan. - Będzie jeszcze lepiej

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Katarzyna Pomianowska

Udany debiut młodych Spartan. - Będzie jeszcze lepiej

Katarzyna Pomianowska

Drużyna BKS Sparta Brodnica wzięła udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej chłopców „Mikołajki Cup 2015”.

Zawody zorganizowano w Aleksandrowie Kujawskim. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn (trzy grupy, system rozgrywek „każdy z każdym” o miejsca). Brodniczanie zajęli w swojej grupie drugie miejsce. W klasyfikacji ogólnej uplasowali się na piątym miejscu (lepsi okazali się zawodnicy z Włocławka, Bydgoszczy i Torunia).

- To był debiut drużyny Orlika Sparty Brodnica w turnieju halowym - mówi Mariusz Zabłocki, trener i dodaje: - Debiut bardzo udany. Pechowo przegraliśmy ostatni grupowy mecz w końcówce spotkania, po kuriozalnym błędzie bramkarza, z późniejszym wicemistrzem BKS-em Bydgoszcz 1:2, prowadząc przez większość spotkania. Zajęliśmy 2 miejsce w grupie i pozostawała nam tylko walka o miejsca 4-6.

Załamani chłopcy oddali mecz bez walki z Osielskiem (0:2), ale zmobilizowali się na spotkanie z Chemikiem Bydgoszcz i zwyciężyli 1:0. Starczyło to jednak tylko do 5 miejsca. - Moi chłopcy włożyli dużo serca i ambicji w zawody, widać duży postęp w grze, wierzę, że po dobrze przepracowanym okresie zimowym, będzie to procentować w lidze. Dziękuję bardzo kierownictwu klubu i rodzicom zawodników za umożliwienie nam wyjazdu na turniej, trzymanie kciuków oraz gorący doping - dodaje.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.