Udany debiut Czarnych Lniano

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Już nie tylko w gminie Świecie można trenować zapasy. Od lutego także dzieci z Lniana i okolic mogą poznać tajniki tej sztuki walki.

Sekcja zapasów została utworzona w Czarnych Lniano. - Zaczęliśmy 1 lutego - informuje trener Michał Witek. - Na razie trenuje u nas 15 dzieci. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lnianie. Nabór jest cały czas otwarty. Zapraszamy na treningi dzieci z Lniana i okolic.

Dodajmy, że Michał Witek to były zawodnik Wdy, a potem Wisły Świecie. Ma na koncie medale mistrzostw Polski.

Młodzi zapaśnicy Czarnych mają za sobą już pierwszy udział w zawodach. W sobotę uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy, które rozegrano w ramach ligi indywidualnej dzieci i młodzików w zapasach. Debiut był udany.

- Zdobyliśmy pięć medali - cieszy się Michał Witek. - Pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczyła Agata Papierowska. Drugie były Małgorzata Piotrowska, Paweł Witek i Aleksander Witek. Z kolei Nikodem Steltman zajął 3. miejsce.

W Bydgoszczy walczyło w sumie 119 zawodników z 11 klubów. Reprezentowali oni trzy województwa: pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie. Wśród nich nie zabrakło także 20 wychowanków Wisły Świecie. Wszyscy stanęli na podium zdobywając 8 złotych medali, 9 srebrnych i 3 brązowe.