Marcin Gołembiewski

Udana inauguracja sezonu

Udana inauguracja sezonu Fot. Wojciech Alabrudziński

Wygrane na inaugurację nowego sezonu zanotowały zespoły kobiet Mustanga Wielgie i WAP Włocławek występujące piłkarskiej w 2. i 3. lidze.

Uczniowski Klub Sportowy Mustang w ramach rozgrywek II ligi (gr. wielkopolska) w swoim debiucie na stadionie w Dobrzyniu zmierzył się z Olimpią II Szczecin.

- Od początku spotkania widać było nerwowość w poczynaniach obu drużyn, które stworzyły po jednej dogodnej sytuacji - relacjonuje przebieg meczu Michał Ziemiński, trener Mustanga. - Na uwagę zasługuje interwencja Anny Żebrowskiej, która zapobiegła utracie przez nasz zespół bramki. Po przerwie na uzupełnienie płynów ruszyliśmy do szybszych ataków i po strzale Eweliny Czubakowskiej piłka wylądowała na poprzeczce. W 32 min. po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Magdalenę Żebrowską wspomniana już Czubakowska uderzeniem głową skierowała piłkę do siatki strzelając tym samym pierwszą historyczną bramkę.

Niestety po przerwie Oli-mpia wyrównała. Zespół gości miał nawet szansę na objęcie prowadzenia, ale piłka po jednym ze strzałów trafiła w słupek. Końcówka należała już jednak do Mustanga. W 78 min. rajd lewą stroną przeprowadziła wyróżniająca się w niedzielnym meczu Czuba-kowska i Mustang znów wygrywał. W samej końcówce beniaminek po indywidualnej akcji Magdaleny Żebrowskiej i strzale z 18 metrów ustalił wynik spotkania.

Kolejny mecz UKS rozegra również u siebie z Gromem Woltszyn. Początek spotkania na stadionie w Lipnie w sobotę o godzinie 11.

1. kolejka: Orzeł Wałcz - Olimp Gościno 6:0, Polonia Środa Wielkopolska - KKP Chełmża 1:0, Lechia Gdańsk - Kotwica Kórnik 7:0, Grom Wolsztyn - Górnicza Konin 2:0, walkower, Spotkanie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - GSS Grodzisk Wielkopolski został przełożony.

Zespół WAP został pierwszym liderem kujawsko-pomorskiej 3. ligi. Włocławianki pewnie pokonały zespół z Tucholi choć do przerwy był tylko remis.

- Już w I połowie powinniśmy wysoko prowadzić, ale dziewczyny nie wykorzystały kilku dogodnych okazji. Na dodatek dwukrotnie piłka trafiała w poprzeczkę - tłumaczy Jarosław Chwiałkowski, trener WAP.

1. kolejka: Wda/Strażak Świecie - Tęcza Bydgoszcz 3:4, Noteć Inowrocław - Gwiazda Toruń 1:4, Fuks Wielowicz - Spójnia Białe Błota 1:5, GLKS Osielsko Żołędowo - KKP II Bydgoszcz 0:5, Unifreeze II Górzno - GOKSiR Start Pruszcz 3:3. Mecz Wisła Grudziądz - Viking Aleksandrów Kujawski został przełożony.

W sobotę w 2. kolejce WAP zagra na wyjeździe ze Startem Pruszcz (11), Viking w tym samym czasie zmierzy się w Aleksandrowie Kujawskim z Tucholanką.

Natomiast w środę w ramach rozgrywek Pucharu Polski Viking podejmie WAP (g, 17 - Jacek Przewozik z Siniarzewa).

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.