Uczyli się nowej piosenki. Była o Więcborku

Czytaj dalej
Fot. archiwum ŚDS Więcbork
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Uczyli się nowej piosenki. Była o Więcborku

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Dwanaście wyjątkowych zespołów zaprezentowało się w lasku miejskim podczas Festiwalu Piosenki Turystycznej dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie zespoły marzyły o Grand Prix festiwalu, ale już sam udział i spotkanie z innymi wykonawcami było przygodą. Do Więcborka przyjechało dwanaście zespołów i około 150 osób niepełnosprawnych.

Festiwal otworzyli kierowniczka ŚDS w Więcborku Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel i burmistrz Waldemar Kuszewski. Zanim rozpoczęły się muzyczne zmagania, wszyscy przystąpili do... nauki hymnu festiwalu. Stała się nim „Piosenka o Więcborku” autorstwa Ireneusza Ciszewskiego do melodii znanej turystycznej piosenki „Bo ja mam tylko jeden świat”.

Po kilku godzinach śpiewania, przeplatanego świetną zabawą, przerywnikami artystycznymi czy też posiłkiem, podsumowano występy. Nagrodę Grand Prix otrzymał zespół „Artyści dla przyjemności” z Kruszwicy, drugie miejsce przyznano „Słonecznym Aniołom” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku, a trzecie miejsce pojechało do Grudziądza. Było też sporo dodatkowych nagród i wyróżnień.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.