Uczniowie zatańczyli na tucholskim rynku

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Uczniowie zatańczyli na tucholskim rynku

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Na placu Wolności w Tucholi mieszkańcy mogli zobaczyć po raz pierwszy niecodzienne wydarzenie. Uczniowie ZSLiA zatańczyli tzw. belgijkę.

Ta spontaniczna akcja wywołała zainteresowanie przechodniów, którzy przystawali i z uśmiechem przyglądali się całemu wydarzeniu.

Inicjatorkami „belgijki“ były uczennice ZSLiA Oliwia Śpica i Ewa Jawor wraz z promotorką przedsięwzięcia Mirosławą Zwiefką.

- Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z belgijki na placu Wolności. Uczestniczyło ponad 120 uczniów ZSLiA oraz zaproszeni do tańca goście - zachęcają uczniowie. - Pogoda dopisała, młodzież spisała się na medal, trzeba przyznać, że w naszej szkole mamy młodzież najlepszą na świecie.Młodzi w najbliższym czasie chcą wyruszyć do pobliskich miejscowości z pokazem tego tańca. - Jeśli wam się podoba, to zaproście nas już dziś do siebie, a zatańczymy razem z wami - dodają organizatorzy. - To superzabawa. Przekonacie się.

Belgijka jest tańcem integracyjnym. Bardzo często uczestnicy od podstaw poznają kroki na pielgrzymkach i zlotach młodzieży. Taniec jednoczy wszystkich i jest przy tym mnóstwo dobrej zabawy. Nie inaczej było też na tucholskim rynku.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.