Uczniowie z Grudziądza wyszlifują fach na ekstrasprzęcie

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Przemyslaw Decker

Uczniowie z Grudziądza wyszlifują fach na ekstrasprzęcie

Przemyslaw Decker

Dwa milony złotych pochłonie kolejny etap modernizacji Centrum Kształcenia Praktycznego. Z tej kwoty 1,7 mln zł wyłoży Unia Europejska.

Rynek pracy, także ten lokalny, czeka na ludzi z konkretnym fachem w ręku. Dlatego miasto od kilku lat-posiłkując się wsparciem z Unii Europejskiej- inwestuje miliony zł w bazę dydaktyczną szkół zawodowych. Cele? Stworzyć uczniom jak najlepsze warunki do szlifowania umiejętności. Dać możliwość nauki na podobnym jakościowo sprzęcie do tego, który jest w zakładach pracy.

Umowa została podpisana

W ostatnich latach mocno zmieniło się m.in. Centrum Kształcenia Praktycznego. Na tym nie koniec, ponieważ w najbliższym czasie w tę placówkę zostaną wpompowane kolejne dwa miliony złotych.

Wkład miasta wyniesie ok. 300 tysięcy złotych, resztę za pośrednictwem urzędu marszałkowskiego wyłoży Unia Europejska. Umowa ws. tego dofinansowania została właśnie podpisana przez prezydenta miasta Roberta Malinowskiego i marszałka województwa Piotra Całbeckiego.

- Bardzo się z tego cieszymy - mówi Artur Mach, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego.

Pracownie będą świetnie wyposażone

- W ramach inwestycji planowany jest m.in. remont i adaptacja trzech pracowni oraz zakup i instalacja wyposażenia - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego.

Chodzi o te pracownie, w których kształcą się przyszli mechanicy i elektromechanicy samochodów, elektrycy i operatorzy obrabiarek skrywających. - Będą mieli do dyspozycji dobry sprzęt, taki jak w zakładach pracy - dodaje dyrektor Mach.

Dofinansowana przez Unię Europejską inwestycja musi zostać zrealizowana do sierpnia przyszłego roku.- Przygotowujemy kolejne projekty - dodaje szef Centrum Kształcenia Praktycznego.

Dużo się zmieni także w ośrodku przy Kasprowicza

CKP nie jest jedyną placówką edukacyjną w Grudziądzu, w której z pieniędzy unijnych modernizowana będzie baza dydaktyczna. Przypomnijmy, że od czerwca przez rok kompleksowo remontowane będą pracownie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-

Wychowawczym nr 2, który działa przy ulicy Kasprowicza. - Stanowiska dydaktyczne zostaną wyposażone w specjalistyczne multimedia, sprzęt, oprogramowanie, maszyny, urządzenia, pomoce i przyrządy - informują pracownicy ratusza.

Według wstępnych szacunków prace remontowe i wyposażenie pracowni pochłonie ok. 1,3 mln zł. Unijny wkład wyniesie 85 proc. ostatecznej kwoty, za którą inwestycja zostanie zrealizowana. Umowa ws. dofinansowania już została podpisana.

Przemyslaw Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.