Uczniowie w Chojnicach pamiętają o wybitnym patronie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Uczniowie w Chojnicach pamiętają o wybitnym patronie

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnic uczniowie spotkali się na „Wieczornicy pamięci Juliana Rydzkowskiego”. Minęło 20 lat, od kiedy szkoła nosi jego imię.

Uczniowie przybliżyli sylwetkę patrona, jego życie i działalność, oraz wielkie zasługi i wkład w kształtowanie kultury i historii Chojnic.

Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać piosenek o Chojnicach w wykonaniu szkolnego chóru oraz solistki Karoliny Lewińskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. „ Szkolny pamiętnik”. Na scenie zaprezentowali się także uczniowie, którzy uczą się gry na instrumentach klasycznych w szkole muzycznej, ognisku muzycznym oraz prywatnie: Jonatan Swoszowski, Maja Wojgienica, duet: Julia Kamińska i Julia Lichoń, Maksymilian Tachasiuk, Kajetan Wódzik, Dominika Polikowska, Wiktoria Kozłowska, Monika Belke, Katarzyna Windorpska, Amelia Mezek. Wystąpił także Dominik Rzeźnik, absolwent szkoły, obecnie uczeń Gimnazjum nr 1 w Chojnicach. Utwór instrumentalny zaprezentował także szkolny zespół flażoletów kl. V c. Na koniec uroczystość dyrektorka Barbara Leszczyńska podziękowała wszystkim za obecność i wspólne świętowanie jubileuszu, a występującym pogratulowała pięknego występu.

Wieczornica została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli Ewy Modrzejewskiej, Michała Leszczyńskiego i Beaty Klunder.

Spotkanie było nastrojowe, a uczniowie szkoły mieli okazję dowiedzieć się więcej o swoim patronie. Warto poznać jego dokonania. Nigdy za dużo takich imprez. Julian Rydzkowski to postać wybitna i uczniowie o tym wiedzą.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.