Uczniowie w Chodczu tańczą liniowo. To młodzi miłośnicy country

Czytaj dalej
Fot. Renata Kudeł
Renata Kudeł

Uczniowie w Chodczu tańczą liniowo. To młodzi miłośnicy country

Renata Kudeł

Działają od niedawna. Zaprezentowali się ostatnio podczas przeglądu orkiestr. Ćwiczą wytrwale taniec liniowy, który daje tancerzom wiele radości.

Zespół tańca liniowego jest na tyle młodym pomysłem, że nie ma jeszcze nazwy. - Myślimy o tym, jeszcze się zastanawiamy - mówi Joanna Modrzejewska, nauczycielka z Zespołu Szkół w Chodczu. To jej pomysł, jej marzenie, by w Chodczu powstała grupa tańcząca taniec liniowy. Pani Joanna pasjonuje się muzyką country, w ogóle ta kultura jest jej bliska. Zaczęło się od Pikniku Country w Mrągowie. - Muzyka jest najprzyjemniejszą towarzyszką mojego życia od najmłodszych lat - przyznaje Joanna Modrzejewska. - Podobnie jak motocykle, z królem Harleyem Davidsonem na czele. To właśnie z Pikniku Country przywiozłam pomysł stworzenia grupy tańca liniowego. Pomyślałam - a dlaczego nie w Chodczu?

Line dance to mało popularny w naszym kraju rodzaj tańca, ale w Zespole Szkół imienia Władysława Reymonta, gdzie pracuje pani Joanna, znaleźli się młodzi ludzie, którzy zadebiutowali na scenie podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najnowszy skład zespołu to: Zuzia, Klaudia, dwie Karoliny, Natalka, Igor i Maciej. Tancerze zaprezentowali się podczas niedawnego Przeglądu Orkiestr Dętych. Zatańczyła z nimi także Joanna Modrzejewska. Natalka, najmłodsza z tańczących, to uczennica szkoły podstawowej.

W tańcu liniowym tancerze poruszając się stojąc obok siebie, wykonują kroki, które regularnie się powtarzają.
Stopień trudności choreografii jest zróżnicowany. Od układów łatwych, po bardziej skomplikowane. Ważne jest, aby tańczyć równo.

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.