Uczą się w ferie? Tak, na luzie

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Uczą się w ferie? Tak, na luzie

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Kilkanaścioro gimnazjalistów z Konecka postanowiło przeznaczyć tydzień ferii na naukę przedsiębiorczości. Z zapałem chodzą na zajęcia do swojej szkoły.

Co to jest popyt i podaż, tajniki reklamy, co trzeba wiedzieć zaciągając kredyt - te i im podobne zagadnienia zgłębia kilkunastoosobowa grupa gimnazjalistów z koneckiego zespołu szkół w ramach realizowanego podczas ferii projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi pt. „Na własne konto”. Na pytanie, czy robią to z własnej woli, z uśmiechem odpowiadają, że to ich wybór i że zajęcia są bardzo ciekawe i urozmaicone filmami, pracami plastycznymi, dyskusjami. Prowadzą je Katarzyna Wasiak z fundacji wspólnie z Anną Kościerzyńską, wolontariuszka z ramienia szkoły.

Wczoraj po filmie edukacyjnym poświęconym kredytom, grupa udała się do firmy Rolfroz w pobliskiej Chromowoli, by poznać funkcjonowanie przedsiębiorstwa przetwórczego. Na dziś zaplanowana jest wyprawa do jednego z włocławskich banków.

Udział w projekcie jest jednocześnie konkursem. Młodzi za swoje zaangażowanie w realizację projektu są punktowani, dostają też punkty za prowadzenie bloga na stronie tego ogólnopolskiego projektu.

Na zajęciach zorganizowanych podczas ferii spotkanie młodych ludzi z problematyką przedsiębiorczości się nie skończy.

- Do kwietnia będziemy się spotykać po lekcjach - tłumaczy Anna Kościerzyńska. - Efektem projektu będzie opracowanie przez młodzież biznesplanu dla planowanej uczniowskiej spółdzielni - zdradza.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.