Ubrali choinkę w literackie nowości

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Ubrali choinkę w literackie nowości

Jolanta Młodecka

O tym, że zbliżają się święta informują nie tylko kalendarze, ale też coraz liczniejsze dekoracje w Radziejowie. Są różne, zależne od fantazji i materialnych możliwości.

Czy przy wszechpanujących i różnorodnych nośnikach informacji tradycyjna, drukowana na papierze książka, ma jeszcze szansę znaleźć czytelnika?

To pytanie zadają sobie bibliotekarze każdego dnia, realizując różne przedsięwzięcia, zachęcające do sięgania po książki. Bo dziś działalność biblioteki nie może się ograniczać tylko do wypożyczania książek, czy udostępniania czytelni.

W ostatnich latach wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, że radziejowskim bibliotekarzom nie brakuje pomysłów dla zwiększenia czytelnictwa, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Organizowane lekcje biblioteczne, spotkania, konkursy, wystawy są tego dowodem.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.